Gennady Golovkin se střetne s Kamilem Szeremetou na přelomu února a března!

Aktuální světová dvojka super střední váhy a šampion organizaci IBF a IBO Genndy „GGG“ Golovkin (40-1-1, 35 KO) bude hájit svoje tituly proti světové dvanáctce a povinnému vyzývateli v rámci IBF Kamilu Szeremetovi (21-0-0, 5 KO).

Jako první o tomto souboji informoval renomovaný novinář ESPN Dan Rafael, který prozradil, že aktuální šampion IBF a IBO Gennady Golovkin se domluvil na podmínkách souboje s polským vyzývatelem Kamilem Szeremetou. Tento souboj nakonec potvrdil i šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Podle zákulisních informací by se měl souboj odehrát 29.2.2020 v Chicagu, kde žije velká komunita Poláků, což zároveň značí, že se na této kartě objeví daleko více polských válečníků než jen Szeremeta.

Připomeňme si, že sedmatřicetiletý Kazach se stal 5.10.2019 podruhé mistrem světa ve střední váze, když zdolal ukrajinského válečníka Sergiye „The Technician“ Derevyanchenka (13-2-0, 10 KO). Na stejném galavečeru se objevil i třicetiletý Polák, jenž na americké půdě bojoval poprvé a debut se mu náramně podařil. Oscara Cortese zničil ve dvou kolech technickým knockoutem a hlasitě si řekl o souboj s Golovkinem. Každopádně pro rodáka z Karagandy jde zřejmě pouze o udržovací duel, než se dostane k vytoužené trilogii se Saulem Alvarezem.