Gennady Golovkin potvrdil, že jeho příštím soupeřem bude Kamil Szeremeta!

Aktuální šampion IBF a IBO Gennady „GGG“ Golovkin (40-1-1, 35 KO) potvrdil v rozhovoru pro Sports Illustrated, že jeho příštím soupeřem bude povinný vyzývatel Kamil Szeremeta (21-0-0, 5 KO).

Začátkem roku se ohlásil souboj mezi kazašským knockoutérem Gennady Golovkinem a polským válečníkem Kamilem Szeremetou. Třicetiletý rodák z Bělostoku je povinným vyzývatelem v rámci IBF a tudíž jestli nechce o osm let starší rodák z Karagandy přijít o svůj pás, tak musí splnit své povinnosti. Jenže nedávno se ozvala strana hvězdného Mexičana Saula „Canelo“ Alvareze (53-1-2, 36 KO), že je připravena završit trilogii a ideálně by se tak mělo stát v září. Golovkin potvrdil, že třetí souboj s devětadvacetiletou mexickou hvězdou rozhodně chce, ale také hodlá dodržet své slovo. Jeho příštím soupeřem tedy bude Szeremeta, se kterým se pravděpodobně utká na konci léta a bitva s „Canelem“ by se měla odehrát na konci roku.

„Před vypuknutím koronavirové pandemie jsem slíbil Szeremetovi souboj a hodlám dodržet svůj slib. Jakmile se vše uklidní a box se vrátí do normálu, tak se s Kamilem utkám.“ – Prozradil hvězdný Kazach, jenž prožívá karanténu se svoji rodinou v Los Angeles. Existuje několik důvodů, proč chce Golovkin nejprve souboj se Szeremetou a až po té hodlá završit trilogii s Alvarezem. Prvním důvodem je určitě forma. Golovkin se potřebuje rozboxovat a rozehřát, protože už není nejmladší. Zkrátka potřebuje chytit tempo. A druhým důvodem je rekord v počtu obhajob ve střední váze, který drží hvězdný Američan Bernard Hopkins. „GGG“ totiž tento rekord vyrovnal v souboji se Sergiyem Derevyanchenkem (dvacátá úspěšná obhajoba) a v případném duelu s Polákem může tento milník překonat. „Další obhajoba by pro mě byla něčím zvláštním. Hodně to pro mě znamená. Byl bych prvním mužem v historii, který by něco takového dokázal.“ – prozradil aktuálně druhý muž světového žebříčku.