Gassiev se v prosinci utká s Rudenkem o titul IBF!

Bývalý šampión křížové váhy Murat Gassiev má před sebou třetí duel v nejtěžší váhové divizi. 25. prosince se střetně s ukrajinským veteránem Andriy Rudenkem a Interkontinentální titul IBF!

25.12.2021 – Moskva, Rusko
Těžká váha
🇷🇺 Murat Gassiev vs Andriy Rudenko 🇺🇦

Ruská jednička a světová jedenáctka „Iron“ Murat GASSIEV (28-1-0, 21 KO) a ukrajinská trojka a světová šestačtyřicítka Andriy RUDENKO (34-5-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul organizace IBF!

Osmadvacetiletý bývalý ruský světový šampión Murat Gassiev sjednotil v únoru 2018 světové tituly WBA super a IBF, když ve dvanáctém kole ukončil kubánského šampióna Yuniela Dorticose. Následně v červenci se utkal s Oleksandrem Usykem o krále křížové váhy. V zápase jasně dominoval aktuální šampión těžké váhy Oleksandr Usyk a Gassieva jasně vybodoval.

Gassiev následně přešel do nejtěžší váhové divize, kde nejprve při svém debutu v říjnu 2020 seřezal v prvním kole makedonského boxera Nuri Seferiho a letos v červenci vypráskal ve čtyřech kolech Němce Michaela Wallische. Nyní ho čeká třetí souboj a na domácí půdě vyzve ukrajinského veterána Andriy Rudenka.

Osmatřicetiletý rodák z ukrajinského Dnipra Andriy Rudenko si po ne příliš povedeném roce 2019, kdy prohrál jak s Němcem Agitem Kabayelem, tak s čínským boxerem Zhilei Zhangem vrátil loni mezi šestnáct provazů a připsal si jednoznačnou výhru nad krajanem Kostiantynem Dovbyshchenkem.

Letos v červenci se střetl s Italem Andreou Pescem, kterého také jasně přeboxoval a připsal si výhru na body. Nyní má před sebou možná poslední titulovou výzvu, ale bude to mít na ruské půdě hodně těžké a nedává se mu proti favorizovanému Gassievovi příliš šancí.