Gassiev je opět zraněn a zápas s Rudenkem zrušen!

Bývalý šampión křížové váhy Murat Gassiev musel odstoupit ze zápasu s Rudenkem, který se měl konat 25. prosince. Bude mimo ring minimálně půl roku!

Osmadvacetiletý bývalý ruský světový šampión „Iron“ Murat Gassiev (28-1-0, 21 KO) sjednotil v únoru 2018 světové tituly WBA super a IBF, když ve dvanáctém kole ukončil kubánského šampióna Yuniela Dorticose. Následně v červenci se utkal s Oleksandrem Usykem o krále křížové váhy. V zápase jasně dominoval aktuální šampión těžké váhy Oleksandr Usyk a Gassieva jasně vybodoval.

Gassiev poté přešel do nejtěžší váhové divize, kde nejprve při svém debutu v říjnu 2020 seřezal v prvním kole makedonského boxera Nuri Seferiho a letos v červenci vypráskal ve čtyřech kolech Němce Michaela Wallische. Nyní ho čekal třetí souboj a na domácí půdě v Moskvě měl vyzvat ukrajinského veterána Andriy Rudenka (34-5-0, 20 KO).

Jenže Gassiev si během přípravy zlomil ruku a ze zápasu musel nyní odstoupit. Podle zástupců jeho týmu bude nucená pauza trvat minimálně půl roku, než bude opět připraven na plno trénovat. Jeho soupeř nakonec boxovat bude o týden dřív a již příští sobotu se Rudenko utká s neporaženým krajanem Vladyslavem Sirenkoem (18-0-0, 15 KO)