Gary Russell obhájil titul WBC v pérové váze. Zápas Hucka byl ukončený No Contest!

Aktuální šampion organizace WBC a světová trojka pérové váhy, Gary „Mr.“ Russell Jr. (30-1-0, 18 KO) obhájil v Barclays Center titul. O 200 kilometrů dál se zlobil „Kapitán“ Marco Huck (41-5-1, 28 KO) na rozhodčí.

Ve Foxwoods Resort se „Kapitán“ Marco Huck postavil ke svému třetímu duelu v těžké váze. Ten první si rodák ze Srbska odbyl již v roce 2012, kdy zle potrápil Alexandera Povetkina a prohrál až na body. Po demolici od Oleksandra Usyka, v rámci WBSS, se rozhodl definitivně přestoupit do nejtěžší váhové kategorie, kde v minulém roce zničil ve čtyřech kolech Yakupa Saglama. Nyní mělo jít s Nickem Guivasem o stejně snadnou záležitost. Jenže ringový sudí příliš nezvládl svoji práci. Čtyřiatřicetiletý Němec, který je známý svým nečistým boxem, již po čtyřiceti vteřinách poslal čtyřicetiletého Guivase na podlahu ringu a jal se jej dokončit. Značně otřesený Guivas se chtěl přidržet soupeře, ale ten měl ruce volné a soupeře zasypal tvrdými údery. Bohužel přitom přeslech pokyn „break“ od ringového sudího, kdy jsou boxeři vyzváni k tomu, aby přestali boxovat. Otřesený Američan nebyl schopen pokračovat a duel byl následně vyhlášen No Contest.

O 200 kilomterů dále se konal velkolepý galavečer v Barclays Center, kde hlavní souboj obstaral šampion WBC v těžké váze, Deontay Wilder. V co-main eventu se představil další šampion WBC, Gary Russell Jr.. Světová trojka pérové váhy narazila ve čtvrté obhajobě na nepříjemného Španěla, Kika Martineze. Ten šampionovi srdnatě vzdoroval až do pátého kola, kdy jej zastavila doktorská stopka kvůli roztrženému obočí nad levým okem. „Zvládl jsem to dobře. Chtěl jsem pracovat hodně přední rukou a povedlo se. Nyní chci Lea Santa Cruze.“ – Vyzval Russell šampiona WBA a přitom na sobě měl tričko s nápisem „Leo Next“. Zklamaný Martinez měl jen slova chvály pro šampiona. „Zastavení duelu bylo v pořádku. Gary byl ve skvělé kondici a byl to velmi těžký souboj. Nyní si dám chvíli pauzu a pak se vrátím.“