Gary Allen Russell Jr. obhájil popáté pás WBC pérové váhy! Nyambayara přejel na jednoznačně na body!

Aktuální světová dvojka a šampion WBC pérové váhy Gary Allen „Mr.“ Russell Jr. (31-1-0, 18 KO) s přehledem ubránil svůj pás mistra světa, když jednoznačně na body sfoukl Tugstsogta „King Tug“ Nyambayara (11-1-0, 9 KO).

Jednoznačný výkon hodný šampiona předvedl stále teprve jednatřicetiletý americký držitel pásu WBC pérové váhy Gary Russell. Rodák z Washingtonu prohrál pouze jednou jedinkrát v kariéře a to se skvělým Vasylem Lomachenkem, který jej porazil pouze 2-0 na body (2x 116-112 a 114-114). Od té doby však neprohrál a nasbíral šest vítězství. To sedmé se zrodilo dnes. Sedmadvacetiletý Tugstsogt Nyambayar je skvělým válečníkem, ale v této bitvě zkrátka zaostával za svým soupeřem ve všech směrech. „Rozdíl byl ve zručnosti a boxerském IQ. Měl za sebou pouze jedenáct soubojů. Samozřejmě jde o stříbrného medailistu z olympijských her, ale profesionální box je o něčem jiném. Já měl za sebou přes třicet soubojů a myslím, že právě moje zkušenost ten boj rozhodla.“ – Rozpovídal se šampion, který právem slavil výhru v poměru 118-110, 117-111 a 116-112.

„Pracuji v tělocvičně každý den. Jsem perfekcionista. Věděl jsem, že přede mnou stojí velice tvrdý soupeř a moc dobře jsem si uvědomoval, že přijde perfektně připravený. Neměl co ztratit a mohl jen získat. Takový soupeři jsou nejhorší. Předvedl jsem skvělý výkon a myslím, že jsem ukázal, proč jsem nejdéle vládnoucím šampionem naší váhy.“ – Prozradila americká jednička pérové váhy. Russell opravdu přejel svého mongolského soupeře ve všech směrech. Byl na něj příliš rychlý, příliš chytrý a příliš zkušený. „Nebyla to moje noc. Dnes večer byl on tím lepším mužem. Neboxoval jsem tak, jak jsem chtěl. Je to skvělý šampion, který dnes předvedl skvělý výkon.“ – Hlesl smutně poražený Nyambayar.