Garcia porazil Vargase na body a stal se držitelem diamantového pásu WBC. Dojde na bitvu s Pacquiaem?

Bývalý světový šampion čtyř váhových kategorií Mikey Garcia (40-1-0, 30 KO) úspěšně zvládl souboj s bývalým šampionem dvou váhových kategorií Jessiem „The Pride of Las Vegas“ Vargasem (29-3-2, 11 KO).

Bývalý světový šampion čtyř váhových kategorií a aktuální světová osmička welterové váhy Mikey Garcia si na body poradil s bývalým šampionem dvou váhových kategorií a světovou devítkou Jessiem Vargasem. Dvaatřicetiletý rodák z Kalifornie se přitom do souboje dostával opravdu velice pomalu, když první dvě kola přenechal svému o dva roky mladšímu krajanovi z Las Vegas. Garcia se však přizpůsobil souboji s vyšším protivníkem a od třetího kola začal dominovat. V pátém kole dokonce dostal Vargase na podlahu ringu, ale dokončit jej nedokázal. Přesto druhá polovina boje byla jednoznačně v jeho režii a po závěrečném gongu mohl slavit zasloužené vítězství v poměru 2x 116-111 a 114-113.

„Musel jsem po těch prvních dvou kolech provést úpravy na svém stylu. Musel jsem se přizpůsobit jeho výšce a rozpětí paží. Jessie je opravdu velký chlap, ale po tom, co jsem změnil styl, jsem cítil, že mě nemůže porazit. Začal jsem mnohem lépe časovat své údery a zvyšoval jsem postupně rychlost. Myslím, že mi také pomohlo nabrání váhy. Tentokrát jsem se cítil o hodně lépe, ale pořád jsem cítil velký rozdíl. Nejsem tak veliký jako Jessie, ale můj talent to tentokrát překonal.“ – Usmíval se šťastný Garcia, který přiznal, že na welterovou váhu je opravdu malý. Možná právě proto také míří za soubojem se stejně „malou“ filipínskou legendou Mannym „Pac Man“ Pacquiaem (62-7-2, 39 KO). Souboj mezi bývalým šampionem osmi váhových kategorií a bývalým šampionem čtyř váhových kategorií plánuje Eddie Hearn na léto do Saúdské Arábie. Otázkou je, jestli tato nabídka bude zajímat jednačtyřicetiletého Filipínce.