Garcia expresně zlikvidoval Fonsecu. Linares před limitem ukončil Moralese!

Dva expresní knockouty se zrodily na galavečeru Golden Boy Promotions v kalifornském Anaheimu. Vítězství před limitem zde slavil Ryan „The Flash“ Garcia (20-0-0, 17 KO) a Jorge „Golden Boy“ Linares (47-5-0, 29 KO).

Hodně rychlý spád měl děj dvou posledních soubojů v rámci galavečera v Anaheimu. Jako první vstoupil do ringu zkušený, čtyřiatřicetiletý Jorge Linares, kterému se v poslední době příliš nedaří, ale svoji kariéru se snaží nakopnout k lepším zítřkům. To se bývalému šampionovi třech váhových kategorií a aktuální světové osmičce lehké váhy zatím daří. Odolného Carlose „The Solution“ Moralese (19-5-4, 8 KO) stihl zlikvidovat ve čtyřech kolech a jako první jej dokázal ukončit před limitem. To se před tím nepodařilo ani takovým knockoutérům, jako je Ryan Garcia, či Alberto Machado. Každopádně venezuelský válečník má na svém kontě momentálně dvě vítězství v řadě a míří k soubojům se špičkou lehké váhy.

V hlavním taháku večera vystoupil stále teprve jednadvacetiletý americký „The Flash“ Ryan Garcia. Světová desítka a držitel stříbrného titulu WBC lehké váhy je opravdovým bleskem. V minulém roce zničil rodák z Kalifronie Joseho Lopeze ve dvou kolech a Romera Duna dokonce v prvním dějství. Francisco Fonseca (25-3-2, 19 KO) měl být větším oříškem. Přece jen knockoutér Gervonta „Tank“ Davis (23-0-0, 22 KO) se s ním trápil osm kol. Jenže Garcia svého soupeře vybavil opět v prvním dějství, když vytáhl brutální kontr ze své přední ruky. Pětadvacetiletý Nikaragujec padl na podlahu ringu a evidentně ani nevěděl, kde je.

„Byl to dobrý výkon. Netrvalo to moc dlouho.“ – Usmíval se mladý Američan. „Cítím se ve skvělé formě a jsem připraven na kohokoliv.“ – Pokračoval Garcia, kterému však vběhl do ringu krajan a šampion WBC v recesi Devin „The Dream“ Haney (24-0-0, 15 KO). „Pokud se chceš stát šampionem, tak mě musíš porazit.“ – Pustil se Haney do svého vrstevníka a stájového kolegy. „Pokud je on šampionem, tak pak budu šampionem já. Musíme domluvit náš vzájemný střet. Pokud se nedomluvíme, pak chci Linarese.“ – Sdělil jasně mladý knockoutér. Lehká váha začíná být neskutečně nabitá a rozhodně stojí za to ji sledovat, protože se zde budou dít zřejmě velké věci.