Galavečer ve Friscu nabízí velká hvězdná jména. V akci budou čtyři bývalý a dva aktuální šampioni!

Britský promotér Eddie Hearn a jeho stáj Matchroom Boxing si připravili pro fanoušky hodně zajímavý galavečer v texaském Friscu. Dvě titulové bitvy, čtyři bývalý a dva aktuální šampioni. Tohle si rozhodně nenechte ujít.

Mikey Garcia (39-1-0, 30 KO) vs. Jessie „The Pride of Las Vegas“ Vargas (29-2-2, 11 KO) – Hlavním duelem celého galavečera se stane střet bývalého šampiona čtyř váhových kategorií Mikeyho Garcii s bývalým šampionem dvou váhových kategorií Jessiem Vargasem, kteří si to rozdají o diamantový pás WBC. Dvaatřicetiletý rodák z Kalifornie se v minulém roce rozhodl přeskočit z lehké váhy do welterové váhy, aby si to rozdal s šampionem IBF Errolem Spencem. Jenže to byla chyba. Garcia byl o hodně menší, než šampion a také na to doplatil první porážkou v profesionální kariéře. Bohužel je nepoučitelný a nadále hodlá dobývat welterovou váhu, kde je momentální osmičkou. „Hodlám všem ukázat, že zvládnu bojovat s těmi nejlepšími borci welterové váhy. Vybrali jsme si Vargase z několika důvodů. Je to bývalý šampion dvou váhových kategorií, má solidní kariéru, je veliký a vysoký. Je vlastně ztělesněním toho, od čeho mě lidi odrazují, ale já všem dokážu, že tento souboj vyhraji.“ – Rozpovídal se starší z dvojice na tiskové konferenci.

„Očekávám toho nejlepšího Jessieho Vargase a to mi umožní ze sebe vydat maximum. Nechci snadné souboje. Tohle bude velká bitva, protože Jessie je pravý válečník a to je přesně to, co mě požene k nejlepšímu výkonu.“ – Zakončil svůj proslov bývalý šampion pérové, super pérové, lehké a super lehké váhy. O dva roky mladší Vargas rozhodně není žádným ořezávátkem. Prohrál pouze dvakrát v kariéře s Mannym Pacquiaem a Timem Bradleyem a v obou případech na body. Navíc remizoval s Adrienem Bronerem a Thomasem Dulromem. Tento rodák z Las Vegas si moc dobře uvědomuje, že tohle je ten souboj, který jej může dostat zpět k velkým duelům o pořádné peníze. „Mám před sebou velkou noc proti Garciovi. Měl jsem ten nejlepší tréninkový tábor v kariéře. Dva měsíce jsem tvrdě trénoval a jsem dobře připravený. Nikdy jsem se necítil takhle dobře a nikdy jsem neměl takovou formu. Vím, že je Mikey výborný bojovník, ale já hodlám vyhrát.“ – Prozradil na tiskové konferenci bývalý šampion super lehké a welterové váhy.

To však nebude jediný hvězdný souboj této texaské karty. Zde se totiž objeví hned dva úřadující šampioni. První titulovou bitvu obstará pětadvacetiletý mexický šampion WBC muší váhy Julio Cesar „El Rey“ Martinez (15-1-0, 12 KO), který bude poprvé hájit svůj pás proti neporaženému devětadvacetiletému britskému válečníkovi Jay Harrisovi (17-0-0, 9 KO). Druhá titulová bitva přinese střet aktuálního šampiona WBA super muší váhy Khalida „Kal“ Yafaie (26-0-0, 15 KO) s bývalým světovým šampionem čtyř váhových kategorií Romanem „Chocolatitem“ Gonzalezem (48-2-0, 40 KO). Dvaatřicetiletý Nikaragujec se snaží dostat zpět na vrchol po dvou prohrách s Wisaksilem Wangekem z roku 2017. Aktuálně má na svém kontě dvě výhry před limitem v řadě a nyní jej čeká neporažený šampion. Pro toho je to už šestá obhajoba pásu WBA.

V hlavních předzápasech se objeví i bývalý šampion WBO těžké váhy Joseph Parker (26-2-0, 20 KO), který si to rozdá s neznámým devětatřicetiletým Američanem Shawndellem Terellem Wintersem. Aktuálně sedmatřicátý muž těžké váhy měl totiž fantastický minulý rok. V dubnu sice padl s neporaženým polským válečníkem Jezewskim těsně na body, ale následovala nečekaná výhra nad sedmadvacetiletým neporaženým talentem Oleksandem Teslenkem a před limitem také zvládl zkušeného Sergieje Werwejka. To osmadvacetiletý Novozélanďan toho příliš nestihl. Za rok 2019 odboxoval jediný duel, kdy se trápil deset kol se čtyřicetiletým Alexem Leapaiem.