Galavečer v Polsku má jasného favorita. Szpilka se chce vrátit na vítěznou vlnu!

Na galavečeru KnockOut Boxing Night 8 v polském Sosnovci se vrátí do ringu domácí rebel Arthur „Szpila The Pin“ Szpilka (22-4-0, 15 KO), jenž se utká s italským veteránem Fabiem Tuiachem (29-6-0, 16 KO).

Galavečer v Polsku nabídne hned několik kvalitních duelů. Jedna z nejnadějnějších polských středních vah současnosti Fedir Cherkashyn (13-0-0, 8 KO) je aktuální světovou čtyřiačtyřicítkou a postupně se propracovává k elitě této váhy. Na domácí půdě se jej pokusí zastavit dvaatřicetiletý argentinský „Chico“ Guido Nicolas Pitto (26-6-2, 8 KO). Fanoušci se mohou těšit i na vyhrocenou domácí bitvu o uvolněný polský titul polotěžké váhy mezi Markem Matyjou (16-1-2, 7 KO) a Pawlem Stepienem (12-0-1, 11 KO). Oba borci se již utkali začátkem července a povedená bitva nakonec skončila zaslouženou remízou.

Každého však zajímá hlavně návrat Artura Szpilky a jeho aktuální forma. Současná světová dvaatřicítka těžké váhy a bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa totiž 20.7.2019 šeredně narazil v londýnské O2 Aréně, kde jej ve dvou kolech brutálně knockoutoval Dereck Chisora. „Artur je velice zkušený bojovník a proto si nechtěl dávat dlouhou pauzu. Ovšem když přijel do Španělska na kemp, tak byl úplně z formy a až tehdy začal uvažovat o tom, že je to asi vážně brzy. No uplynulo pár týdnu a on je nyní ve skvělé formě a připraven se vrátit.“ – Prohlásil kouč polské dvojky před sobotním duelem s Fabiem Tuiachem. Devětatřicetiletý Ital je v tomto souboji jasným outsiderem.