Galavečer v Oxon Hill zůstává i bez Usyka! Představí se Hrgovič, Hunter a Haney!

Po zranění ukrajinské hvězdy Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) a zrušení jeho zápasu s Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO), se dlouho přemýšlelo, co bude s celým galavečer. Nakonec kartu zachrání mladé hvězdy.

Velkou ztrátou pro galavečer, který se má konat 25.5.2019 v Oxon Hill ve státě Maryland, bylo zranění bicepsu Oleksandra Usyka v přípravě a jeho následné zrušení, či přesunutí souboje s Carlosem Takamem. „Má poraněný biceps, ale naštěstí to není na operaci. Myslím si, že se vrátí do ringu na přelomu srpna a září. Potřebuje nyní pět týdnu odpočinku a po té začne plně trénovat.“ – Prozradil šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn. S největší pravděpodobností se souboj jednatřicetiletého Ukrajince a o sedm let staršího Francouze s kamerunskými kořeny přesune na jiný termín.

Fanoušci boxu však nemusí zoufat. Galavečer zachránily vycházející hvězdičky profesionálního boxu a dvě šampionky. Jessica McCaskill, která je šampionkou WBC v super lehké váze se střetne s další šampionkou této váhy, přesněji s držitelkou titulu WBA, Anahi Esther Sanchez. Třicetiletá vycházející hvězda těžké váhy, Michael Hunter, zde bude obhajovat svůj pás WBA International proti zatím neznámému soupeři.

Na galavečeru se představí i šestadvacetiletý chorvatský hrdina a bronzový medailista z olympijských her v Riu, Filip Hrgovič. Světovou patnáctku těžké váhy čeká obhajoba titulu WBC International proti Gregorymu Corbinovi. Své boxerské dovednosti ukáže i teprve dvacetiletý talent lehké váhy Devin „The Dream“ Haney, který bude hájit pás WBC International proti šestadvacetiletému Mexičanovi, Antonio Moranovi.