Galavečer v Las Vegas přinese eliminátor těžkých vah v ramci IBF. Představí se i král super bantamové váhy!

Galavečer v Las Vegas rozhodně přinese víc, než jen hlavní duel mezi Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO). V akci budou další chasníci z těžké váhy a král super bantamové váhy.

Gerald „El Gallo Negro“ Washington (20-3-1, 13 KO) vs. Charles „Prince“ Martin (27-2-1, 24 KO) – Jedním z předzápasů se stane střet aktuální světové osmnáctky a americké pětky těžké váhy Geralda Washingtona se světovou devatenáctkou a americkou šestkou Charlesem Martinem. Oba elitní borci těžké váhy mají zkušenosti z velkých duelů a dokonce i z titulových bitev. Sedmatřicetiletý Washington se pokusil vybojovat pás mistra světa WBC v roce 2017, ale jeho snažení ukončil šampion Deontay Wilder v pěti kolech. Následně rodák ze San José prohrál ještě ve dvou velkých bitvách s Jarrellem Millerem a Adamem Kownackim – pokaždé před limitem. V minulém roce se však dokázal nastartovat velkou knockoutovou výhrou nad Robertem Heleniusem a nyní chce svoji další a zřejmě již poslední titulovou šanci. „Před bojem budeme v pohodě, po souboji budeme v pohodě, ale jdeme do eliminační bitvy a oba chceme vyhrát.“ – Hlásil odhodlaně 198 centimetrů vysoký obr s přezdívkou „Černý Kohout“.

Jeho o čtyři roky mladší krajan už na světový titul jednou dosáhl. Díky federaci IBF, která titul odebrala Tysonovi Furymu po souboji s Wladimirem Klitschkem, dostal šanci právě Martin v souboji s tehdejším povinným vyzývatelem Vyacheslavem Glazkovem. Ukrajinský „Car“ si však v souboji poranil koleno a Američan tak mohl slavit celkem snadné vítězství a titul mistra světa. Jenže dlouho se neradoval. O tři měsíce později dojel za životní výplatu na britskou půdu, kde pás IBF odevzdal do rukou aktuálního krále Anthonyho Joshuy. Od té doby stihl rodák ze Saint Louis pět bitev, ve kterých si připsal čtyři vítězství a jednu prohru, kterou mu ve fantastické a těsné bitvě uštědřil polský válečník Adam Kownacki na body v poměru 3x 96-94. „Jsem těžká váha a ty vždycky rozdávají knockouty. To je také vše, co umí. Knockoutovat lidi. Ukončím ho ve čtyřech kolech, to je to, co se stane.“ – Hlásí před eliminační bitvou v rámci IBF 196 centimetrů vysoký borec s přezdívkou „Prince Charles. Vítěz tohoto duelu se hodně posune k vytoužené bitvě o pás šampiona. Kdo to nakonec bude?

Emanuel „Vaquero“ Navarrete (30-1-0, 26 KO) vs. Jeo „Santino“ Santisima (19-2-0, 16 KO) – V ringu také uvidíme krále super bantamové váhy a šampiona WBO Emanuela Navarrete. Pětadvacetiletý mexický válečník se postaví ke své páté obhajobě a fanoušci by rozhodně neměli ani mrkat. Tento mladík poslední tři obhajoby ukončil hodně expresně, když De Vacu ukončil ve třetím a Elorda s Hortou ve čtvrtém. Stejný osud pravděpodobně čeká i světovou třiašedesátkou Joe Santisimu. „Jdu si pro další knockoutové vítězství a následně bych rád sjednotil tuto váhu. Pokud se mi to nepodaří, tak půjdu provětrat šampiony o váhovou kategorii výše.“ – Hlásí odhodlaný šampion. Třiadvacetiletý Filipínec však nechce plnit roli obětního beránka a hodlá šokovat Vegas i celý svět. „Budu jako Manny Pacquiao a získám světový titul v mém prvním americkém souboji.“ – Odvážné prohlášení. No, uvidíme, kdo nakonec tuto bitvu opanuje, ale jasným favoritem je Navarrete, který se pokusí tuto záležitost vybavit opět rychle.