Galavečer těžkých vah z Rijádu bude plný hvězdných jmen! Na koho se můžeme těšit?

Naprosto parádní karta se podařila Eddiemu Hearnovi poskládat v saúdskoarabském Rijádu. Hned v pěti soubojích se představí deset obrů z těžké váhy a hned šest z nich patří do TOP 30 nejtěžší váhové kategorie!

Magomedrasul Medžidov (1-0-0, 1 KO) vs. Tom Little (10-7-0, 3 KO) – Pojďme na to však postupně. Hlavní kartu otevře v osmikolovém duelu střet bronzového medailisty z olympijských her v Londýně a trojnásobného světového šampiona mezi amatéry Magomedrasula Medžhidova s dvaatřicetiletým britským borcem Tomem Littlem. Je sice pravdou, že ruský rodák reprezentující Ázerbajdžán se v prvním souboji s Edem Fountainem poroučel k zemi, ale následně duel otočil a Američana ukončil ve čtvrtém kole. První profesionální duel z třiatřicetiletého Dagestánce setřásl nervozitu a britská třináctka by tedy pro něj neměla být problém. Little má na svém kontě aktuálně tři porážky v řadě. David Price, Daniel Dubois i Filip Hrgovič jej jasně ukončili před limitem a pokud Medžhidov chce patřit mezi špičku, pak si s rodákem z Hatfieldu musí také poradit.

Filip „El Animal“ Hrgovič (9-0-0, 7 KO) vs. Eric „Drummer Boy“ Molina (27-5-0, 19 KO) – Dalším soubojem by měl být střet o mezinárodní pás WBC, jenž má v držení sedmadvacetiletý chorvatský talent Filip Hrgovič. Bronzový medailista z olympijských her v Riu je aktuální světovou třináctkou těžké váhy a mezi profesionály ještě nepoznal hořkost porážky, naopak poslední dva souboje s Corbinem a Herediou opanoval expresními demolicemi. Jenže nyní se před obrovský talent postaví největší překážka dosavadní kariéry, kterou bude velezkušený sedmatřicetiletý Američan Eric Molina. Aktuálně pětatřicetiletý muž světového žebříčku má za sebou dva neúspěšné titulové souboje s Deontayem Wilderem a Anthonym Joshuou. Pokud však chce Hrgovič pomýšlet na titulové souboje, pak by si měl s Molinou poradit před časovým limitem, což se nejspíš i stane.

Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO) vs. Mariusz „Viking“ Wach (35-5-0, 19 KO) – První duel, který by také měli vidět čeští a slovenští fanoušci skrze televizní stanici Sport2, která startuje svoje vysílání od 20:30. Souboj mezi aktuální světovou sedmičkou Dillianem Whytem a světovou osmačtyřicítkou Mariuszem Wachem byl na kartu v Saúdské Arábii dopsán teprve před pár dny a favorit je jasný. Jednatřicetiletý Brit narozený na Jamajce má za sebou slušný rok 2018, když zdemoloval Lucase Browna, Josepha Parkera a Derecka Chisoru. Letos se mu povedlo ukořistit skvělý skalp Oscara Rivase, který byl ovšem doprovázený dopingovým skandálem, jenž stále není vyřešen. Na druhé straně devětatřicetiletý polský veterán má ty nejlepší roky za sebou. Letos jej dokonce ukončil před limitem konžský válečník Martin Bakole Ilunga a navíc Wach měl pouze pár dní na přípravu.

Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (35-2-0, 24 KO) vs. Michael „The Bounty“ Hunter (18-1-0, 12 KO) – V hlavním předzápase večera se objeví oblíbený ruský veterán a aktuální světová šestka Alexander Povetkin, který si to v rámci eliminátoru WBA rozdá s o devět let mladší světovou jednadvacítkou Michaelem Hunterem. Američan je v tomto souboji sázkovým favoritem, avšak čtyřicetiletý Rus rozhodně ještě nepatří do starého železa. „The Bounty“ sice v těžké váze ještě neprohrál a poradil si s Bakolem, Ustinovem, Maldonadem i Kuzminem, ale „Ruský Vítěz“ je úplně jiný kalibr. Přece jen jej mezi profesionály dokázal porazit pouze Klitschko a Joshua.