Galavečer těžké váhy na nový rok! Ortiz vs Martin!

Dva bývalý světový šampióni těžké váhy Luis Ortiz a Charles Martin se proti sobě postaví 1. ledna v Hollywoodu. V ringu také Frank Sanchez, Jonathan Rice nebo Gerald Washington!

Na první lednový den si pro nás PBC připravilo několik zajímavých duelů těžké váhy a celkem pět jich je již potvrzených. Čeká na nás čeká opravdu zajímavá bitva těžké váhy a do ringu se postaví dva bývalý světový šampióni. Dvaačtyřicetiletý kubánský veterán „King Kong“ Luis Ortiz (32-2-0, 27 KO) a Pětatřicetiletý Američan „prince“ Charles Martin (28-2-1, 25 KO).

Ortiz v minulosti držel prozatímní světový titul organizace WBA, a neúspěšně bojoval o světový titul WBC s Deontayem Wilderem, kterému dvakrát podlehl před limitem v roce 2018 a 2019. Wilder jé zároveň jediným přemožitelem kubánského boxera.

Luis Ortiz

Charles Martin získal uvolněný světový titul IBF, když porazil ukrajinského bijce Vyacheslava Glazkova, který se v titulovém souboji zranil a následně ukončil profesionální kariéru. Hned v první obhajobě si vzal velké sousto a v Londýně se utkal s Anthony Joshou, který jej vyprovodil z ringu ve druhém kole.

Souboj bude zároveň první eliminační bitvou organizace IBF. Vítěz se utká v hlavním eliminačním duelu Chorvatem Filipem Hrgovičem o pozici povinného vyzývatele šampióna těžké váhy, kterým je aktuálně ukrajinský boxer Oleksandr Usyk, který čeká na odvetu s Anthony Joshuou a na sjednocující duel s Tysonem Furym.


V ringu se dále utkají v desetikolových bitvách neporažená kubánská jednička Frank Sanchez (19-0-0, 13 KO, který vyzve Portorikánce Carlose Negrona (25-3-0, 20 KO). Americká šestka Jonathan Rice (14-6-1, 10 KO) se střetne s krajanem Michaelem Polite Coffiem (12-1-0, 9 KO).

Devětatřicetiletý americký veterán Gerald Washington (20-4-1, 13 KO) se utká s o osm let mladším tureckým bijcem Ali Erenem Demirezenem (14-1-0, 11 KO) a devětadvacetiletý neporažený Ukrajince Viktor Vykhryst (8-0-0, 6 KO) bude čelit gruzínské hvězdě Iagovi Kiladzemu (27-5-1, 19 KO)