Galavečer Spence-Porter se plní hvězdnými jmény. V akci budou dva titulové souboje!

Galavečer, jenž se odehraje 28.9.2019 v Los Angeles nabídne skutečně hvězdnou podívanou. V hlavní roli pak bude sjednocující duel welterové váhy mezi Errolem „The Truth“ Spencem Jr. (25-0-0, 21 KO) a Shawnem „Showtime“ Porterem (30-2-1, 17 KO).

Welterovou váhu čeká opravdová lahůdka, kterou bude sjednocující souboje mezi aktuální světovou dvojkou a šampionem IBF, Errolem Spencem a světovou čtyřkou a úřadujícím šampionem WBC, Shawnem Porterem. Devětadvacetiletý rodák z New Yorku vládne organizaci IBF již od roku 2017, kdy v jedenácti kolech knockoutoval britského bojovníka Kella Brooka. Od té doby stihl zničit ještě Lamonta Petersona, Carlose Ocampa a Mikeyho Garciu a právě v souboji s posledně jmenovaným vybojoval i diamantový pás WBC, který jej učinil povinným vyzývatelem v rámci této organizace. Tam vládne o dva roky starší Porter, který získal do držení pás v září minulého roku, když těsně zdolal Dannyho Garciu. Následně jej ještě těsněji obhájil proti skvělému Kubánci, Yordenisi Ugasovi. Nyní oba borce čeká sjednocující duel.

Galavečer ze Staples Center však nabízí i další hodně zajímavé střety. Například titulovou bitvu super střední váhy mezi aktuálním šampionem WBC Anthonym „The Dog“ Dirrellem (33-1-1, 24 KO) a bývalým držitelem tohoto pásu, Davidem „Red Flag“ Benavidezem (21-0-0, 18 KO). Oba se měli střetnout již 8.9.2019 na galavečeru Porter-Garcia, ovšem tehdy byla situace opačná. Šampionem byl dvaadvacetiletý Benavidez a vyzývatelem byl o dvanáct let starší Dirrell. Jenže šampion neprošel dopingovou kontrolou na kokain a následně byl suspendovaný. Čtyřiatřicetiletý Američan dostal tedy na začátku roku 2019 možnost vybojovat volný titul WBC v souboji s Avni Yildirimem a nezklamal. Nyní jsou oba zpět, aby se rozhodlo, kdo je právoplatným šampionem. Udrží svoji pozici ostřílený „The Dog“, nebo se vrátí na trůn mladý hříšník?