Gajdová je historicky první českou medailistkou z MS!

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili a stala se tak první českou boxerkou, která získala na mistrovství světa medaili! Video v článku!

Naděje českého boxu, i tak by se dala nazvat osmnáctiletá boxerka pražského klubu Boxing Praha Marka Šimáka a svěřenkyně trenéra Oskara Lakomého.

Veronika Gajdová začala na mistrovství světa ve váze do 60 kilogramů v polských Kielcích výhrou nad mongolskou reprezentantkou Badmaarag Ganzorig. Duel byl velmi vyrovnaný a napjatě se čekalo na verdikt rozhodčích. Ty se naštěstí přiklonili na stranu české závodnice v poměru 3:2.

Do čtvrtfinálového duelu nastoupila Veronika proti Moldavance Christině Chiper. Tenhle duel vyšel české reprezentantce skvěle, soupeřka ji sedla a Gajdová si připsala jednoznačné vítězství na body 5:0 a jistotu medaile z mistrovství světa.

V semifinálovém duelu čekala na Gajdovou velká favoritka mistrovství, Indka Vinka. Favoritka ve většině zápasu dominovala a byla přesnější boxerkou v ringu. Nicméně česká boxerka předvedla i tak skvělý výkon a prohrála se vztyčenou hlavou. Veronika se postarala o velkou senzaci a historicky první medaili z mistrovství světa juniorek.

Její přemožitelka následně ovládla také finálový duel s Zhuldyz Shayakhmetovou z Kazachstánu, kterou ukončila ve třetím kole RSC a stala juniorskou světovou šampiónkou pro rok 2021 ve váze do šedesáti kilogramů.