Fury zklamaný výkonem Wildera: Byl to jeden z nejlehčích soubojů mé kariéry!

Aktuální král a šampion WBC těžké váhy Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) je hodně zklamaný výkonem, který předvedl bývalý šampion Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) v jejich posledním souboji.

Před jejich únorovým soubojem se většina odborníků rozdělila na dva tábory. Jedna strana věřila, že tehdejší šampion WBC Deontay Wilder naváže na poslední kolo z prvního duelu a knockoutuje svého britského soka. Druhá strana se naopak přikláněla k verzi, že vyhraje Tyson Fury na body. Málo kdo čekal, že by jednatřicetiletý rodák z Manchesteru zvládl o tři roky staršího Američana knockoutovat. Jenže on jej opravdu ukončil v sedmém dějství a nutno říci, že šlo o jednostrannou záležitost. Výkon nejhrozivějšího knockoutéra tak zklamal nejen fanoušky, ale i hvězdného „Gypsy Kinga“.

„Abych byl upřímný, tak mě výkon Wildera hodně zklamal. Opravdu tvrdě jsem se připravoval ve svém kempu, boxoval jsem všech dvanáct kol ve vysokém tempu a procházel si peklem. Připravoval jsem se na jednoho z nejlepších bojovníků na této planetě, který se prezentuje coby nejhrozivější knockoutér těžké váhy v historii. Upřímně jsem byl zklamaný, protože to nebyla výzva, kterou jsem očekával. Ačkoliv to bylo velkolepé vítězství, tak se mi opravdu zdálo, že Wilder není sám sebou. Možná některé jeho výmluvy jsou trošku pravdivé.“ – Rozpovídal se pro Talk Sport šampion.

„Možná jeho kostým byl opravdu těžký a unavil jeho nohy. Možná měl chřipku, zlomenou ruku, nebo problémy se zády. Nejsem si jistý, co mu bylo, ale tohle nebyl Deontay Wilder, na kterého jsem se připravoval. Tohle nebylo to děsivé zvíře, na které jsem tolik trénoval. Jak jsem řekl, bylo to jedno z nejjednodušších vítězství v mé kariéře, pokud tedy nepočítám mé úplně první souboje, ale to se s tím nedá srovnávat, protože to nebyly souboje se šampiony. Ten chlap byl mistrem světa a obhájil pás desetkrát. Knockoutoval každého chlapa a pak jej zničil boxer bez úderu v sedmi kolech. Trénoval jsem na prvotřídní bitvu, ale nedočkal jsem se. Doufám tedy, že alespoň sparingpartneři jsou připraveni mi tuto výzvu dát, protože chci být opět ve skvělé formě na třetí duel.“ – Na trilogii mezi Furym a Wilderem by mělo dojít až začátkem října, ovšem záleží na tom, jak se bude vyvíjet pandemie koronaviru ve světě a hlavně v USA, kde by se měl souboj uskutečnit.