Fury vs Whyte: Jak vidí duel přední tuzemští boxeři a šampióni?

Tyson Fury vs Dillian WhyteVáclav Pejsar, Pavel Šour, Tomáš Šálek, Vladimír Řezníček, Viktor Agateljan, Martin Parlagi, Anatoli Hunanyan, Vasil Ducár, Pavel Polakovič, Michal Plesník a Daniel Táborský nám napsali jak vidí duel Fury vs Whyte!

Dnes večer se v ostře sledovaném titulovém duelu těžké váhy střetnou úřadující šampión WBC Tyson Fury a povinný vyzývatel Dillian Whyte. Oslovili jsme několik předních tuzemských boxerů, aby nám tento duel okomentovali.

Václav Pejsar vs Jozef Jurko

Václav Pejsar 💪
Můj tip na vítěze je Tyson Fury, ale rozhodně to není tak, že bych si řekl, že je to přece jasné. V žádném případě bych Whyta nepodceňoval. Je to silný soupeř a jeho šance jsou rozhodně velké. Například několik boxerů v Anglii tvrdí, že si vsadí na Whyta. Já udělal opak a vsadil na Furyho… Jeho styl mi přijde více nečitelný, umí se vždy perfektně připravit na daného soupeře po všech stránkách. Pro mě je Fury šampion, který jestli opravdu teď půjde do důchodu, tak jako odejde jako neporažený. Oba mají zajímavý životní příběh, ale přeci jen mi je Tyson Fury víc sympatičtější. Rozhodně i po osobní zkušenosti, kterou s ním mám, na mě zapůsobil po všech stránkách, jako sportovec i jako člověk. Jde z něj energie která prostě říká – “ jsem šampion šampionů“

Pavel Šour vs Davit Gorgiladze

Pavel Šour 💪
Fury je fenomenální boxer, na kterého v současné době nikdo nemá. Pokud to bude mít v hlavě v pohodě, tak vyhraje s velkou technickou převahou. Pak spokojeně odejde do důchodu jako neporažený boxer.

Tomáš Šálek vs Pavel Šour 2

Tomáš Šálek 💪
Na zápas se hodně těším, fandím Furymu, jeho styl mi je boxersky blíž a myslím, že Fury vyhraje. Whyta moc rád nemám, ale nebylo by na škodu, kdyby Furyho dobře trefil, určitě by to zápasu dodalo něco zajímavého. Myslím, že to bude hezký zápas.

Vladimír Řezníček vs Drazan Janjanin

Vladimír Řezníček 💪
Fury je technik, který umí skvěle pracovat se svým tělem a bude opět v zápase využívat svou výšku a velké rozpětí paží. Fury je hodně odolnej a těžce zasažitelný. Na druhé straně Whyte je takovej buldozer a půjde Furymu hodně na tělo. Nicméně si myslím, že na Furyho to stačit nebude. Pokud Fury opravdu ukončí kariéru, tak dá do toho všechno, žádný boxer nechce končit s prohrou.

Viktor Agateljan

Viktor Agateljan 💪
Podle mě to vyhraje Tyson Fury. Jsem vlastně i jeho fanda už od doby, co před pár lety plánoval comeback. Vždycky se mi líbil jeho styl v ringu a je mi sympatický i jako osobnost takže mu držím palce. Ale mrzí mě, že mi neposlal lístky abych mohl zápas sledovat na stadiónu 😅

Martin Parlagi vs Felix Garcia

Martin Parlagi 💪
I když jsem Furyho před prvním zápasem s Wilderem podceňoval a neměl ho rád, tak nakonec mě tím svým příběhem dostal úplně na svou stranu a teď mu strašně fandím. Kdo myslím že vyhraje…Tak za mě to nebude úplně lehký zápas, ale myslím a věřím že si to Fury pohlídá a s přehledem vyhraje. Popravdě si myslím, že Whyta dokáže ukončit v 9. až 11. kole.

Martin Parlagi vs Felix Garcia

Anatoli Hunanyan 💪
Za mě vyhraje Tyson Fury. Je velikej a má výborný pohyb. Umí dělat ve velkých zápasech velké věci. Věřím mu, že titul znovu obhájí.

Vasil Ducár vs Nicolas Holcapfel

Vasil Ducár 💪
70 ku 30 možná 80 ku 20 ve prospěch Furyho. Je to za mě bombarďák, bude mít výškovou převahu, má úder a je to kvalitní boxer. Od Furyho člověk nikdy neví co čekat, je naprosto nepředvídatelný a toho dělá zajímavým. Byl bych rád, kdyby kariéru neukončoval.

Pavel Polakovič

Pavel Polakovič 💪
Za mě jasná výhra Furyho do 10 kola. V těžké váze se muže stát všechno a Whyte umí překvapit, ale Fury je chytrý boxer a počítám, že si to pohlídá a pokud bude v potížích, tak se začne věsit na soupeře a tím ho unaví. 

Michal Plesník

Michal Plesník 💪
Fury vs Whyte mám rád obi dvoch boxerov. Whyte je neskutočný tvrdý fighter, ale zase na druhej strane Fury je perfektný technik, ktorý v ringu fakt myslí a tím pádom aj verím v jeho výhru, lebo box je jak šach – jedna chyba a si tam… A presne toto vie Fury využiť.

Daniel Táborský

Daniel Táborský 💪
Fury má bipolární poruchu. Tudíž u něj nikdy nemůže předvídat, co přesně čekat. Ale v posledních zápasech byl bezkonkurenční, takže pokud se přiblíží výkonům z posledních zápasů tak White nedoboxuje. Furymu to i přeju, baví mě, je svůj, na nic si nehraje a jeho box je geniální.