Fury seřezal Wildera a je novým světovým šampiónem!

Novým šampiónem těžké váhy organizace WBC je Brit Tyson Fury, když dokázal dvakrát poslat Deontaye Wildera k zemi. V sedmém kole zápas ukončil trenér zbitého Wildera! Galerie!

22.2.2020 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Těžká váha (WBC)
Tyson Fury (30-1-0, 21 KO) vs Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO)

Máme za sebou jednu z nejočekávanějších bitev letošního roku v těžké váze, která skončila jasnou dominancí 206 cm vysokého britského boxera Tysona Fury. Fury se tak stal znova šampiónem po pěti letech, kdy v roce 2015 dokázal jasně vybodoval legendárního Wladimira Klitschka a získal pásy WBO, WBA super, IBF a IBO. O tito tituly však následně přišel díky dopingu a problémy s drogami.

Zápas začal ve vysokém tempu a Brit ukazoval jasnou dominanci, na kterou Wilder nedokázal odpovědět. Jeho hrozivá pravačka nedostala prostor díky skvělému pohybu Furyho.

Ve třetím kole se poprvé v profesionální kariéře ocitl úřadující šampión na podlaze ringu, kdy Tyson Fury tvrdou kombinací levá pravá Wildera rozhodila. Wildera od konce zápasu v tu danou chvíli zachránil gong.

V pátém kole vyslala Tyson Fury velmi tvrdou pravačku na žebra a Wilder se poroučel k zemi po druhé. Zápas pokračoval ve stejném duchu . Fury útočil a Wilder ustupoval. Americký rozhodčí Kenny Bayless svému krajanovi v ringu poměrně často pomáhal a nakonec Furymu strhl jeden bod za opírání a tlačení Wildera k zemi.

Vše vyvrcholilo v sedmém kole, když Fury opět začal úřadujícího šampióna drtit v rohu ringu, na to se již nemohl dívat trenér amerického boxera a vhodil do ringu ručník. Tyson Fury tak uštědřil Wilderovi první porážku v profesionální kariéře.

Ve smlouvě mezi oběma boxery je však klauzule o odvetě bez ohledu na zápas. Dá se tak očekávat, že Wilder tuto doložku využije a uvidíme vyústění trilogie Fury vs Wilder!