Fury: Pásy jsou jen kus kůže!

Neporažený šampión organizace WBC Tyson Fury chce zápas s Anthony Joshuou bez ohledu na to, kdyby mu organizace odebrala získaný pás, který musí obhajovat s Dillianem Whytem!

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zakončí na konci roku trilogii s Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) a poté chce hned sjednocující zápas s Anthony Joshou (23-1-0, 21 KO). Ten se samozřejmě musí vypořádat ještě s Kubratem Pulevem (28-1-0, 14 KO).

Nicméně Joshua by se měl poté utkat s povinným uchazečem za organizaci WBO, Ukrajincem Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO) a na Furyho čeká povinný uchazeč za organizaci WBC Dillian Whyte (27-1-0, 18 KO).

WBO již prostřednictvím svého prezidenta oznámila, že je pro ně priorita zápas s Usykem a v opačném případě Joshuovi pás odebere.

WBC zatím jasné stanovisko nedala, ale spíše je nakloněná sjednocujícímu duelu. Nicméně pokud by WBO titul odebrala, tak by se už nejednalo o sjednocující duel a pravděpodobně by si svůj pás vzala i WBC.

Fury již v minulosti přišel o pás IBF, který mu organizace odebrala za plánovanou odvetu s Wladimirem Klitschkem, protože dal přednost odvetě před povinným uchazečem Vyacheslavem Glazkovem.

Nyní se k případnému odebrání pásu král těžké váhy vyjádřil zcela jasně: Žádné pásy nerozhodují o tom, kdo je nejlepší. Nejlepší je ten, kdo porazí nejlepší boxery na světě. To že tu máme čtyři organizace a každá má svůj žebříček není důležité. Vždyť organizace mají ve svých TOP deset i boxeři, kteří se pohybují okolo padesátého místa ve světě a to je smutné. Pásy jsou jen kusy kůže a nerozhodují o tom, kdo je nejlepší. Je to jen Marketing“. řekl Fury