Fury opět pomýšlí na konec kariéry: Ještě tři zápasy a asi definitivně skončím!

Bývalý světový šampion a aktuální lineární šampion těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) opět pomýšlí na konec kariéry. Tentokrát to však jednatřicetiletý irský kočovník myslí skutečně vážně.

Koncem roku 2015 se britský obr narozený v Manchesteru zapsal nesmazatelným písmem do historie těžké váhy. Ve dvanácti kolech na německé půdě v Düsseldorfu ukončil kralování dlouholetého šampiona a neohrozitelného vládce Wladimira „Dr. Steelhammera“ Klitschka (64-5-0, 53 KO). Následovat měla odveta, ke které však nikdy nedošlo. Psychické problémy Furyho úplně pohltily a on místo tréninku raději holdoval alkoholu a svoji výplatu protahoval nosem. Když neprošel dopingovými testy na drogy a dokonce vyhodil dopingové komisaře ze svého domu, rozhodl se ukončit kariéru.

Jiná možnost ani nebyla. Brit propadl depresím, šeredně přibral a dokonce musel jít na léčení. O tři roky později byl zpět a dokonce ve slušné formě. Během dvou měsíců sfoukl Sefera Seferiho a Francesca Pianetu, aby půl roku po svém návratu změřil síly s nejobávanějším knockoutérem těžké váhy a aktuálním šampionem WBC Deontayem Wilderem. Fury obstál a byť se v devátém a ve dvanáctém kole objevil na podlaze ringu, tak duel dotáhl do remízového konce (podle mnohých měl na body zvítězit). Následné dva souboje s Tomem Schwarzem a Otto Wallinem jednoznačně opanoval, ale začíná tomu chybět ta jiskra irského kočovníka.

On sám si to uvědomuje a pomalu vyhlíží konec své kariéry. „Nemyslím si, že ve světě profesionálního boxu budu dlouho. Možná tři souboje a konec. Podle mě, už jsem na konci kariéry. Tento sport je pro mladé muže. Měl jsem svoje období na slunci, byl jsem na vrcholu. Nyní mě čeká pár soubojů a následně budu odpočívat někde na pláži.“ – Rozpovídal se britský chasník. Které tři souboje to nakonec budou? Odveta s alabamským knockoutérem je jasná, ale další souboje jsou ve hvězdách. Možná střet s Oleksandrem Usykem? Nebo britské derby s Anthonym Joshuou?