Fury letos odboxuje dva duely. V únoru pak chystá odvetu s Wilderem!

Bob Arum pomalu, ale jistě, odhaluje plány, která má s lineárním šampionem těžké váhy Tysonem „Gypsy Kingem“ Furym (27-0-1, 19 KO). Třicetiletý Brit se 15.6.2019 utká s o šest let mladším Němcem, Tomem Schwarzem (24-0-0, 16 KO).

Světová trojka a britská dvojka těžké váhy v tomto roce podepsala kontrakt s promotérskou stájí Top Rank, která patří boxerskému bardovi, Bobu Arumovi a tím tak poslala k ledu odvetu mezi ním a „Bronzovým Bombardérem“ Deontayem Wilderem. Nyní Tysona Furyho čeká světová jednačtyřicítka a německá jednička těžké váhy Tom Schwarz. Čtyřiadvacetiletý Němec má sice v držení pás WBO Inter-Continental a v profesionálním ringu ještě nepoznal porážku, ale jeho resumé se bohužel neobsahuje taková jména, jako má na kontě britský obr.


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz


Sám Bob Arum nyní postupně odtajňuje, co má s lineárním šampionem těžké váhy v plánu. Pokud totiž Fury zvládne v suchém triku souboj s německým mladíkem, měl by se objevit v ringu ještě letos na podzim. Samozřejmě na americké půdě a úplně se nevylučuje souboj mezi ním a bulharskou „Kobrou“ Kubratem Pulevem. Sedmatřicetiletý rodák ze Sofie totiž také od nového roku patří pod křídla promotérské skupiny Top Rank.

Václav Pejsar vs Tom Schwarz

“ Je neporažený, mladý, svěží, ambiciozní a já jsem ve skvělé kondici a připravený. Nemůžu se tohoto souboje dočkat. Nemůžu se nyní zabývat Wilderem. Musím se soustředit na Schwarze a Deontay se musí soustředit na Breazeala. Až oba vyhrajeme, pak se můžeme bavit o našem vzájemném střetu. Už jsem mu posílal zprávu, ale nereaguje.“ – Okomentoval svůj pohled na situaci rodák z Wilmslow. Na jeho odvetný střet s Wilderem by tak mělo dojít až v únoru příštího roku.