Fury jde do bitvy o čest a respekt. Wallin chce přepisovat dějiny švédského boxu!

Již tuto sobotu nás čeká v lasvegaské T-Mobile Aréně docela zajímavý galavečer. V ringu se nám představí dva bývalý světový šampioni a dokonce jeden aktuální král super bantamové váhy.

Stream ZDE

Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO) vs. Otto Wallin (20-0-0, 13 KO) – Pro mnoho fanoušků jde o velké zklamání ze strany aktuální světové čtyřky Tysona Furyho. Otto Wallin je sice neporaženým válečníkem, ale také neprověřeným světovou špičkou. Rodák z Sundsvallu je až světovou šestačtyřicítkou, ovšem on si z toho těžkou hlavu nedělá a do Las Vegas přijel psát dějiny švédského boxu. „Letos už jsme viděli jedno ohromné překvapení, tak proč neudělat druhé. O takovém souboji jsem snil už od dětství. Vždycky jsem chtěl bojovat v Las Vegas a díky mé tvrdé práci jsem zde. Posledním švédským šampionem těžké váhy byl Ingemar Johansson a to bylo před šedesáti lety. Teď jsem tu, abych psal novou historii. Kdyby se mi to povedlo, bylo by to něco úžasného.“ – Usmíval se dobře naladěný Seveřan.

V tomto souboji nepůjde jen o čest a slávu, ale oba borci si to rozdají o speciální mayský pás, který organizace WBC vytvořila ke dni mexické nezávislosti. „Den mexické nezávislosti je velkým dnem. Mám ve svém týmu Mexičany, takže v tomto souboji nepůjde jen o speciální pás, ale také o respekt a úctu. Je to pro mě krásný okamžik. Stanu se prvním bojovníkem, který se utká o mayský pás a přitom nejsem Mexičan. Je to pro mě velká čest. Na tento víkend si změním přezdívku na El Rey Gitano.“ – Prozradil Tyson Fury, který si na víkend převede svoji přezdívku do španělštiny.

Následně se britský obr rozpovídal i o svém soupeři. „Otto perfektně zapadá do mého plánu. Je vysoký, blond, má modré oči a je zatraceně sexy. Je to můj typ.“ – Smál se vždy dobře naladěný Brit. „Může mi nabídnout dvanáct kol dobré přípravy. Co bych dělal, kdybych byl Wallinem? Snažil bych se dávat hodně úderů a doufal bych, že se jedním trefím. Není toho moc, co by mohl udělat pro výhru. Víte, v tomto souboji jsem tím lepším boxerem. Jsem mnohem větší, než kdokoliv jiný v této divizi. Mám mnohem větší rozpětí paží. Mám mnohem lepší boxerské IQ, mohu bojovat uprostřed ringu, tak stejně jako z vnějšku. V souboji se mnou opravdu můžete jen očekávat, jestli se náhodně trefíte. Na podlaze ringu jsem se již ocitl, takže v to jediné můžete doufat.“ – Prozradil před sobotním duelem bývalý šampion těžké váhy.