Fulton vybodoval Romana a obhájil pásy WBC a WBO!

Stephen Fulton vs Daniel RomanDvojnásobný šampión super bantamové váhy Stephen Fulton dokázal jasně porazit na body bývalého šampióna Daniela Romana a obhájil tak světové tituly WBA a WBO!

4.6.2022 – Armory, Minneapolis, USA
Super Bantamová váha
Stephen Fulton 🇺🇸🆚🇺🇸 Daniel Roman
Mike Fitzgerald 120:108
Patrick Morley 120:108
Nathan Palmer 119:109

Sedmadvacetiletý neporažený šampión „Cool Boy Steph“ Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO) získal světový titul WBO teprve loni v lednu, když jasně vybodoval 118:110 a 2x 119:109 tehdejšího šampióna Angela Lea. Následně v listopadu vyzval šampióna organizace WBC Brandona Figueroa a tituly sjednotil.

V noci se tak postavil k první obhajobě obou titulů a do cesty se mu postavil bývalý světový šampión, dvaatřicetiletý Daniel Roman (29-4-1, 10 KO). Fulton v duelu jasně dominoval a Roman jen stěží hledal recept na skvěle připravené krajana. Duel sice nakonec došel až do bodového rozuzlení, ale rozhodčí na bodech neměli příliš těžkou práci a o vítězi nebylo pochyb.

Stephen Fulton vs Daniel Roman

„Už před zápasem jste se mě ptali jakou mám taktiku a já jsem řekl, že taktika bude taková jak se na zápas vyspím. No a vyspal jsem se velmi dobře a myslím, že v zápase to bylo vidět. Nyní je mým dalším cílem Murodjon Akhmadaliev“. řekl Stephen Fulton po výhře.

Stephen Fulton vs Daniel Roman

Neporažený uzbecký šampión „MJ“ Murodjon Akhmadaliev (10-0-0, 7 KO) má v držení zbylé dva pásy WBA super a IBF. Nicméně Akhmadalieva čeká 25. června obhajoba proti americkému boxerovi Ronny Riosovi (33-3-0, 16 KO). Pokud vyhraje, tak by sjednocující bitvě o čtyři pásy nemuselo nic stát v cestě.

Stephen Fulton vs Daniel Roman