Froch a Macklin objasnili, proč je Tyson Fury podle nich tím nejlepším mužem těžké váhy!

Bývalý světový šampion Carl „The Cobra“ Froch (33-2-0, 24 KO) a bývalý evropský šampion Matthew „Mack The Knife“ Macklin (35-6-0, 22 KO) si myslí, že jejích krajan a šampion WBC Tyson „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) je tím nejlepším mužem těžké váhy. Proč?

Jednatřicetiletý britský obr Tyson Fury dokázal několikrát zaskočit svět profesionálního boxu. Poprvé se mu to podařilo v listopadu roku 2015, když vybodoval ukrajinského vládce těžké váhy Wladimira Klitschka a sesadil jej tak z trůnu. Následně upadl rodák z Manchesteru do deprese a své démony krotil pomocí kokainu, alkoholu a jídla. Nikdo už nedoufal, že se dokáže vrátit zpět, natož aby se stal opět mistrem světa. Jenže on to dokázal. V roce 2018 si dopřál dva lehké souboje na rozehřátí a v prosinci okamžitě skočil po nejobávanějším muži těžké váhy Deontayi Wilderovi. První souboj ještě skončil remízou, byť většina viděla jasně vyhrát Furyho. Letos v únoru už však svoje překvapení dokonal úplně. Nebohého šampiona WBC rozbil v sedmi kolech a stal se podruhé mistrem světa.

Jeho britský rival a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua však nezažil nejlepší minulý rok. V červnu zcela senzačně padl v sedmi kolech s americko-mexickým „Destroyerem“ Andym Ruizem. Své pásy sice dokázal získat zpět v odvetném prosincovém duelu, ale jeho výkon nebyl nikterak oslnivý. Ano, takticky jej rodák z Watfordu zvládl excelentně, ale pro oko fanouška nic lákavého. Možná proto je nyní v očích široké veřejnosti jasným favoritem v případném sjednocujícím duelu Fury. Jako nejlepší těžkou váhu jej pak vidí i krajané a bývalý profesionální boxeři Carl Forch a Matthew Macklin. „Podle mě je Tyson Fury těsně před Anthonym Joshuou, protože jde o lineárního šampiona, který porazil Wladimira Klitschka a navíc nikdy své pásy neprohrál v ringu.“ – Začala své vyprávění „Kobra“ z Nottinghamu.

„Vrátil se po dlouhé pauze a všech těch problémech. Nikdo nevěřil, že dokáže Wildera porazit a podle mě jej porazil. Zvítězil v prvním duelu a odveta byla tak moc jednostranná, tak přesvědčivá, že jej prostě musíte dát na první místo těžké váhy těsně nad AJ. Myslím si, že mnoho lidí by si vsadilo na Tysona v sjednocujícím souboji s Anthonym, ale jediný způsob jak zjistit, kdo je z nich lepší je ten, že si to rozdají v jednom ringu.“ – Dokončil své povídání Froch, kterému přitakával krajan Macklin. „Vybral jsem Tysona jako číslo jedna z několika důvodů. Zaprvé porazil Wladimira Klitschka a stal se lineární šampionem. Zadruhé se vrátil po dvou a půl letech, aby po dvou lehčích soubojích téměř porazil Wildera. Podle mě jej skutečně porazil, ale výsledkem byla remíza. Letos v únoru mnoho lidí sázelo na Wildera, protože brutálně sestřelil Breazeala a Ortize, ale Fury ho úplně rozebral. Byl to souboj muže proti chlapci.“