Frank Warren: Sjednocující souboj mezi Joshuou a Furym proběhne nejdříve v únoru 2021!

Jeden ze zástupců šampiona WBC těžké váhy Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO), Frank Warren, prozradil pro britský deník The Mirror, že sjednocující souboj s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) se uskuteční nejdříve v únoru 2021.

Původně se spekulovalo, že se oba šampioni střetnou v epickém sjednocujícím souboji již koncem tohoto roku, ale pandemie koronaviru zkrátka mění plány všech na této planetě. Aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua se měl původně utkat 20.6.2020 s povinným vyzývatelem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO), jenže jejich souboj se nejspíše přesune na pozdější datum. Momentálně je ve hře datum 25.7.2020, ale i sám britský šampion se nachází v karanténě po tom, co se setkal s nakaženým princem Charlesem. Bude tedy záležet i na tom, jestli bude rodák z Watfordu taktéž pozitivně testován. Třetí souboj jeho krajana Tysona Furyho s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) se taktéž nevyhnul odložení.

Promotéři nechtějí nic riskovat a hlavně v této situaci nedokáží odhadnout, kdy se dění ve světě zlepší. Proto se trilogie mezi britským obrem a americkým knockoutérem odkládá na 3.10.2020. Logicky se tak musí posunout i případné britské derby o všechny pásy mistra světa. „Las Vegas je momentálně uzavřeno a atletická komise zakázala všechny galavečery. Potřebujeme čas na propagaci třetího souboje s Wilderem, takže dříve než na podzim se to neuskuteční. Navíc by byl problém i s kempy obou borců, protože si nikdo nemůže přivést sparingpartnery z celého světa, jelikož jsou zavřené hranice. Případný střet s Joshuou se tak může stát nejdříve v únoru příštího roku.“ – Sdělil Warren médiím.