Frank Warren: Sjednocující souboj je tento rok nemyslitelný! Joshua lže!

Podle britského promotéra Franka Warrena je aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) lhář, když chce sjednocující souboj letos.

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua nedávno prohlásil, že jednal s šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) o sjednocujícím souboji, který by se mohl uskutečnit ještě letos. „Už jsme se několikrát společně potkali a několikrát o tom jednali. Potenciál uskutečnit náš sjednocující souboj je obrovský. Slyšel jsem sice, že plánují s Furym trilogii, ale věřím, že by jsme se do konce roku mohli domluvit. Možná, že by se Wilder dokázal nějak vykoupit ze smlouvy a místo trilogie by zvolil sjednocující duel.“ – Sdělil hvězdný Brit médiím.

Frank Warren

Podle Franka Warrena, jenž zastupuje bývalého světového šampiona Tysona „Gypsy King“ Furyho (29-0-1, 20 KO), jde však o lži. „Nyní je daleko těžší domluvit sjednocující zápas, než kdykoliv před tím. Joshua má před sebou dvě povinné obhajoby. On moc dobře ví, že lže, když chce nabídnout odstupné vítězovi souboje Wilder-Fury, aby nedošlo na trilogii. Akorát teď vypadá jako blbeček. Fury bude boxovat proti komukoliv, když dostane dobře zaplaceno. Všichni víme, že Wildera už jednou porazil (v prvním souboji) a když ho znovu zmlátí, tak bude chtít souboj s Joshuou, ale má smluvní povinnosti k Wilderovi. Joshua napřed musí porazit Puleva a Usyka. Jenže každý ví, že byl nedávno v problémech, takže není úplně jasné, jestli vůbec ty zápasy zvládne.“ – Prohlásil Warren.