Frank Warren se rozpovídal o údajném podvodu s rukavicemi: Je to stupidní a hloupé!

Britský promotér Frank Warren se rozpovídal o údajném podvodu s rukavicemi, který měl použít jeho svěřenec a aktuální šampion WBC Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) v odvetném souboji s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Několik fanoušků se rozhodlo na internetu rozjet bláznivou konspirační teorii o tom, že britský obr Tyson Fury se dopustil podvodu ohledně jeho rukavic v odvetném souboji s americkým knockoutérem Deontayem Wilderem. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru si měl údajně ruku povytáhnout z rukavice, aby měl pěst v oblasti šněrování, kde není tolik výplně. To však absolutně není možné, jelikož se rukavice obou borců kontrolují hned několikrát, což ostatně potvrdil i zástupce krále těžké váhy Frank Warren. „Už jste někdy v životě slyšeli takovýto nesmysl? Oba borci se domluvili dokonce i na množství obvazů a bandáží, které byly použity. Navíc, když se bandážují ruce, tak je v šatně přítomen trenér, komisař i někdo z protějšího týmu.“ – Rozpovídal se pro BT Sport britský promotér.

„Neustále máte za zadkem někoho z antidopingové komise, z atletické komise, někoho z protějšího týmu, takže je nemožné v tomto směru podvádět. Když si oba borci následně nasadí rukavice, tak přijde další komisař, který je zkontroluje a na zápěstí podepíše. Dokonce při jejich odvetě s námi byl někdo z jejich tábora až do nástupu. Jakmile máš ruce v rukavici, tak jak s nimi chceš pohnout? Je to nemožné. Ten, kdo tuto teorii vymyslel je absolutní hlupák, jenž v životě neměl rukavice na ruce. Asi byl z jiné planety, aby na takovou věc vůbec přišel. To, co vidíte na těch konspiračních videích je úder otevřenou rukavicí. Ubohé výmluvy. Tu noc vyhrál lepší muž. Žádné výmluvy ohledně kostýmů, rukavic, či čehokoliv jiného. Prostě lepší muž vyhrál.“ – Zlobil se Warren. Několik odborníků a profesionálních boxerů se shodlo na tom, že tato teorie opravu není možná, jelikož rukavice jsou kontrolovány velice důkladně v několika časových horizontech. Navíc by Fury tímto hodně riskoval zranění zápěstí, které by jej mohlo stát zápas.