Frank Warren sdělil podmínky pro uskutečnění souboje mezi Furym a Joshuou!

Promotér aktuálního šampiona WBC Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO), Frank Warren, prozradil britským médiím podmínky, za jakých jsou ochotni akceptovat sjednocující souboj s dalším britským šampionem Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO).

Celý svět profesionálního boxu momentálně nemluví o ničem jiném, než o sjednocujícím souboji mezi dvěma britskými obry Tysonem Furym a Anthonym Joshuou. Aktuální světová dvojka těžké váhy má momentálně v držení pás WBC. Jeho o rok mladší krajan a král těžké váhy má ten zbytek, tedy pásy WBA, WBO, IBF a IBO. Kdo by tento souboj nechtěl vidět, tak lže. Ovšem jen tak na něj nedojde, jelikož americký knockoutér Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) pravděpodobně aktivuje doložku o trilogii a tím pádem prozatím zhatí plány o velkém britské sjednocujícím derby. To však Franku Warrenovi, který společně s Bobem Arumem dohlíží na kariéru obrovitého rodáka z Manchesteru, nebrání v tom, aby si řekl podmínky případného unifikačního duelu.

„Samozřejmě, že tento duel chceme, ale pouze za předpokladu, že nám Eddie Hearn dá polovinu ze zisku. Joshua potřebuje souboj s Furym. To o Tysonovi se momentálně mluví více, než o Anthonym. Navíc chceme, aby souboj byl ohlášený jako Fury vs. Joshua, nikoliv Joshua vs. Fury. Anthony je totiž pouze držitelem pásů, které Tyson uvolnil. Nikdy je neztratil v ringu. To si musí Anthony uvědomit a musí zkrotit své ego.“ – Sdělil britským médiím Warren. Každopádně tým okolo hvězdného „Gypsy Kinga“ to má skvěle rozehráno a bude jen záležet na tom, jak se situace vyvine. Nejpravděpodobnější scénář je ten, že se Fury utká s Wilderem na přelomu července a srpna. Joshua v červnu zkříží rukavice s bulharským veteránem Kubratem Pulevem a když vše půjde podle plánu a oba své souboje vyhrají, tak koncem roku by jsme se mohli dočkat velkého sjednocujícího souboje britský obrů. Ale nezapomínejme také na to, že tohle je těžká váha a každý úder mění tok dějin.