Frank Warren: Rivas měl právo vědět, že Whyte neprošel dopingovým testem!

Britský promotér Frank Warren, jenž zastupuje lineárního šampiona těžké váhy Tysona Furyho, ostře zkritizoval tým britského borce Dillana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO) za to, že neposkytl informace Oscaru „Kaboom“ Rivasovi (26-1-0, 18 KO) o dopingovém nálezu.

„Dva mladí lidé zemřeli tento týden v ringu. Box potřebuje transparentnost více, než kdy jindy.“ – Rozpovídal se britský promotér ohledně nedávných tragických událostí. „V zájmu jména britského boxu musíme okamžitě vědět výsledky vzorku B. Nikdo nic neříkal o pozitivním dopingovém testu. Pokud byl Whyte pozitivní, tak co dělal v ringu?“ – Rozčiloval se dál sedmašedesátiletý Brit a rozčiloval se zcela právem. Ať byla situace jakákoliv, tak dvaatřicetiletý Kolumbijec měl být informován o veškerých zákulisních procesech, nehledě na to, že dopingový prohřešek nebyl jediným skandálem celého londýnského galavečera. Whyte totiž na poslední chvíli změnil i rukavice, což by nebyl až takový problém, kdyby si vzal druhý schválený pár a nechal si je zkontrolovat týmem Rivase. Jenže Brit si vzal úplně jiné, neschválené rukavice a nenechal si je ani zkontrolovat druhým týmem.

„Tolik otázek zůstává nezodpovězeno. Odpovědi možná budou očistné, ale všichni musejí znát pravdu, protože toto ticho nedělá dobrou reklamu boxu. Bez ohledu na to, jak se na tuto situaci díváte, tak musíte uznat, že tým okolo Rivase měl být informován. Ten boxer to měl zkrátka vědět, ale nikdo nepovažoval za důležité mu to sdělit. Toto mě přijde absolutně nemorální a hlavně hodně nebezpečné. Jak mohu vidět v ringu boxera, který čeká na to, jak se vyřeší jeho obvinění z podvodu? Opakování této situace by mohlo vést k tragédii, hlavně když jde o takto tvrdý sport.“ – Dokončil své povídání Frank Warren. Eddie Hearn na to má však odlišný názor. „UKAD umožnila Whytovi nastoupit do duelu. Proč bychom měli jít za Rivasem a měli bychom mu říkat o dopingovém nálezu, když byl Whyte shledán způsobilým k boji?“ – Hájil se šéf stáje Matchroom Boxing. Jestli žumpa profesionálního boxu má někde dno, tak jsme na něj nejspíše narazili, protože neinformovat boxera o dopingovém nálezu jeho protivníka a pustit do souboje zjevně dopujícího bojovníka je absolutní humus.