Frank Warren: Mike Tyson se dnes nemůže měřit s těžkými vahami! I Dubois by jej zničil!

Britský promotér Frank Warren rozhodně nesdílí nadšení fanoušků, kteří po shlédnutí krátkého tréninkového videa „Iron“ Mika Tysona (50-6-0, 44 KO) hlásají, že by legendární Američan dokázal zničit borce z aktuální špičky těžké váhy.

Třiapadesátiletý rodák z Brooklynu naprosto pobláznil svět profesionálního boxu, když oznámil návrat do ringu. Mike Tyson však jasně zdůraznil, že se tak stane pouze v případě exhibičních duelů a vybrané peníze poputují potřebným lidem. Jenže historicky nejmladší šampion těžké váhy a jedna z největších ikon boxu je až příliš velkým lákadlem pro promotéry, jenž se jej jistě budou snažit přemluvit pořádným balíkem peněz k něčemu většímu. Začalo to nabídkou jednoho milionu dolarů za souboj s rugbystou a končí to u dvaceti milionů dolarů za exhibici pod stájí Bare Knucnkle Fighting Championship, tedy organizací „Holých Kloubů“. Jediný muž, který očividně z návratu Tysona do ringu, není příliš nadšený je britský promotér Frank Warren. Zástupce aktuálního krále těžké váhy Tysona Furyho a vycházející britské hvězdy Daniela Duboise doufá, že Američan opravdu zůstane jen u exhibičních duelů a nepřeroste to v měření sil s někým ze širší špičky nejtěžší váhové kategorie.

„Je mi upřímně jedno, jestli Tyson stráví dalších deset let v tělocvičně. Dnes už prostě nemá na nikoho z těžké váhy a já pevně doufám, že by ani nikoho nenapadla mu vydat v třiapadesáti letech licenci. Jsem rád, že se cítí dobře a dělá, co jej baví, ale s otázkami typu, jestli mu nabídnu nějaký souboj, mi dejte pokoj.“ – Ohradil se ostře šéf Queensberry Promotions. „Já chápu, že jsou fanoušci nadšení z jeho návratu, ale měli by zůstat nohama na zemi. Takovéto návraty nekončí dobře. Navíc s kým by se chtěl utkat s aktuální těžké váhy? Třeba s nezkušeným Danielem Duboisem? Nikdy! Skončilo by pro Mika ostudou. Už v minulosti se ukázalo, že pokud vás nezničil ve dvou kolech, tak byl bezradný. Ukázaly to jeho poslední duely s Williamsem a McBridem. Přežili první dvě kola a Tyson byl hotový. Nyní by to bylo stejné a každý rozumný boxer, by jej nechal odboxovat dvě dějství a pak ho zničil. Dnes může být nebezpečný tak jedno kolo. Určitě nepopírám, že má stále ránu, ale pak by mu došla šťáva.“ – Dokončil vyprávění Warren.