Frank Warren : Fury musí být se Schwarzem ve vrcholné formě!

15.6.2019 bude datum, kdy se do ringu vrátí lineární šampion těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO). Jeho soupeřem bude mladý německý neporažený prospekt, Tom Schwarz (24-0-0, 16 KO).

Ač je Tyson Fury ostříleným matadorem těžké váhy, i tak se v jeho zápasu se Schwarzem skrývá několik poprvé. Poprvé se představí v Las Vegas, poprvé pod promotérskou skupinou Top Rank, se kterou podepsal smlouvu začátkem tohoto roku a poprvé se představí na televizní stanici ESPN. I pro jeho, teprve čtyřiadvacetiletého soka, budou některé věci poprvé. Schwarz nikdy neboxoval dál od své domoviny, než v České Republice. Nikdy se nepotkal v jednom ringu s britským oponentem a nikdy nebojoval s nikým, kdo je ve světové top desítce těžké váhy. I tak se snaží promotér kontroverzního „Gypsy Kinga“, Frank Warren, zklidnit emoce, aby jeho svěřenec mladého dravce nepodcenil.

„Tento souboj bude sledovat daleko více Američanů, než souboje Anthonyho Joshuy s Jarrellem Millerem a Deontaye Wildera s Dominicem Breazealem. Bude to boj o sledovanost mezi ESPN, Showtime a DAZN. Schwarz je neporažený a má na svém kontě čtyřiadvacet vítězství. Stejný rekord měl i Tyson, když boxoval s Wladimirem Klitschkem. Fury se musí představit v co nejlepší formě. Nesmí se stát, že Schwarze podcení a prohraje s ním. To by nám absolutně pokazilo plány na odvetu s Deontayem Wilderem.“ – Popisuje svůj pohled na věc zkušený promotér. I tak je Fury stále obrovským favoritem a vítězství Schwarze by byl asi totální šok. Možná i větší šok, než Furyho sesazení tehdejšího krále, Wladimira Klitschka.


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz