Frank Bruno se nevrátí, nedostal licenci!

Frank BrunoBývalý mistr světa v těžké váze Frank Brunu se do ringu vrátit nemůže, britská komise mu neudělila profesionální licenci!

Měl to být velký návrat, Frank BRUNO (40-5-0, 8 KO) oznámil před pár týdny ve svých 54 letech návrat do ringu, ovšem proti byla komise, který mu nyní odmítla udělat profesionální licenci udělit.
Jako důvod neuvedla věk, ale především vleklé zdravotní problémy, které poslední dobou bývalého šampióna provází. Lékaři mu také diagnostikovali bipolární poruchu (Bipolární porucha, známá spíše pod termínem maniodepresivní psychóza, je vážná porucha stavů nálady. Název této choroby je odvozen od toho, že nálada postižené osoby může kolísat mezi dvěma extrémními „póly“ – od manických stavů „extrémně dobrá nálada“ po depresi „extrémně špatná nálada“)
Jediná šance pro Bruna je tak, že by mohl získat profesionální licenci jiného států, každopádně ve Velké Británii ji už nedostane.

Frank Bruno naposledy boxoval v roce 1996, když technickým knockoutem s legendárním Mike Tysonem a ztratil tak titul WBC!
V profesionální kariéře jej tak překonaly: James Smith, Tim Witherspoon, Lennox Lewis a 2x Mike Tyson.

25.2.1989
Mike Tyson vs Frank Bruno 1

16.3.1996
Mike Tyson vs Frank Bruno 2