Francis Ngannou věří, že se může vyrovnat Joshuovi, Furymu, či Wilderovi!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul těžké váhy UFC Francis Ngannou by se chtěl ukázat v profesionálním boxu. Obrovský Kamerunec věří, že by se dokázal vyrovnat takovým jménům jako je Fury, Joshua, či Wilder.

Těžká váha profesionálního boxu je aktuálně hodně zajímavá. Máme zde několik velkých jmen v čele se dvěma britskými šampiony Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO). Ovšem nesmíme zapomínat ani na ostatní chasníky. Ve hře je totiž stále bývalý světový šampion Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO), či neporažený bývalý král křížové váhy Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO). Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul těžké váhy UFC a nejobávanější knockoutér nejslavnější MMA ligy světa Francis Ngannou však věří, že s kvalitní přípravou by se dokázal měřit s těmi nejlepšími borci profesionálního ringu.

„Chtěl bych přejít do světa boxu. Chci ukázat, že na to mám, protože box byla moje první láska. Byl to můj sen. Než jsem začal s MMA, tak jsem se věnoval boxu. Upřímně si myslím, že s dobrou přípravou bych se mohl rovnat se světovou špičkou. Nechci tam jít jen pro jeden souboj, takže určitě bych rád odboxoval několik duelů, které mě pomohou se připravit, abych se mohl poměřit s jedním z těchto chlapců. Ideálně bych se chtěl utkat se všemi. Opravdu jsem ochotný to udělat.“ – Sdělil médiím třiatřicetiletý Kamerunec s francouzským pasem. Je tedy očividné, že tento 195 centimetrů vysoký a 115 kilogramů vážící obr nehledá jen jeden souboj, jako například jeho kolega Conor McGregor v souboji s Floydem Mayweatherem. Ovšem, jak jsme se již jednou ujistili, zápasníci MMA mnohdy hodně ztrácí v dovednostech na profesionální boxery. Každopádně Ngannou může nabídnout knockoutovou sílu a box ve svých základech má.