Fotogalerie: Apti Davtaev tvrdě trénuje na bitvu s Lucasem Brownem v legendárním Kronk Gymu!

Již 28.3.2020 se v Las Vegas utká aktuální světová pětatřicítka těžké váhy Lucas „Big Daddy“ Browne (29-2-0, 25 KO) a muž, kterému patří 126. pozice Apti Davtaev (20-0-1, 19 KO). Ruský válečník se poctivě připravuje na svůj zatím nejdůležitější duel.

Neporažený ruský knockoutér Apti Davtaev se připravuje na následující bitvu s australským veteránem Lucasem Brownem v proslulé detroitské tělocvičně Kronk Gym, kde jej připravuje trenér aktuálního šampiona WBC Tysona Furyho, Sugar Hill Steward. „Kemp v Detroitu mě jen posílí a dodá mi zase trošku jiný pohled na box. Jsem sebevědomější, zkušenější a moje síla roste. Stal jsem se také agresivnějším bojovníkem. Snažím se své soupeře knockoutovat a ne jen porazit.“ – Rozpovídal se o přípravě třicetiletý Rus.

„Většinu dne trávím tréninkem. Ráno se věnujeme čistě boxu a v odpoledních hodinách pracuji na fyzické kondici a nebo jsem v posilovně. Snažím se být v co nejlepší možné kondici. Kemp jde opravdu dobře a já se cítím skvěle. Letos už jsem stihl dva souboje. V lednu jsem porazil Keitha Barra a v únoru jsem zdolal Johna Napariho. Postupně tedy zvyšuji intenzitu a vše podřizuji duelu s Brownem.“ – Čtyřicetiletý australský „Velký Táta“ je rozhodně Davtaevovým nejtěžším soupeřem. Rodák z Auburnu však má to nejlepší za sebou a poslední opravdu velké vítězství zapsal v roce 2016 s Ruslanem Chagaevem, ale následně se zjistilo, že si pomáhal Clenbuterolem.

„Vítězství nad Brownem je pro mě hodně důležité. Těžká váha je nyní plná zajímavých jmen a já doufám, že se stanu jedním z nich. Viděl jsem několik Brownových duelů. Je to velice tvrdý a zkušený boxer. Hledám takového soupeře, který mě posune vzhůru žebříčkem, již dlouhou dobu a nyní jsem se dočkal. Na konci března předvedu velkolepé vítězství. Fanoušci se budou opravdu bavit.“ – Slibuje 196 centimetrů vysoký obr. Pokud Browne nepřijde v nejlepší formě svého života, tak zřejmě zažije druhý brutální knockout. Dost podobný tomu z roku 2018 z rukavic Dilliana Whyta.