Fornling jde hájit pás IBO v polotěžké váze proti Boeselovi. Ve hře bude i prozatímní titul WBA!

Neměcká stáj SES Boxing si připravila zajímavou kartu pro sobotní večer. Švédský válečník Sven Fornling jde hájit svůj pás IBO polotěžké váhy proti domácímu Dominicu Boeselovi. Ve hře bude i prozatímní pás organizace WBA.

Sven Fornling (15-1-0, 7 KO) vs. Dominic Boesel (29-1-0, 11 KO) – Hodně zajímavý souboj nás čeká v rámci polotěžké váhy. Třicetiletý Němec Dominic Boesel je aktuální světovou devatenáctkou a držitel evropského titulu EBU, avšak až ve svém jednatřicátém souboji profesionální kariéry dostává možnost získat světový titul. Tuto šanci mu dává stejně starý Švéd Sven Fornling, který je šampionem IBO a aktuální světovou devatenáctkou. K tomu jako bonus vkládá organizace WBA svůj prozatímní titul do tohoto souboje, takže vítěz duelu se zřejmě stane povinným vyzývatelem Dmitrye Bivola. Navíc u obou borců najdeme v jejich kariérách českou stopu. Rodák z Malmö dokázal porazit v roce 2015 Josefa Křivku a v roce 2018 Karla Hořejška. Naopak jediný, kdo jej dokázal porazit je Ukrajinec hájící české barvy Yevgenii Makhteienko. Boesel zdolal ve své kariéře Josefa Obešla a představil se i na české půdě. V roce 2017 přicestoval do Ústí nad Labem, aby před limitem zdolal rodáka z Malacek Roberta Blaža.

Za zmínku rozhodně stojí i některé další souboje. Například dvaadvacetiletý talent těžké váhy Peter Kadiru (5-0-0, 1 KO), který ještě neokusil hořkost porážky v profesionálním ringu. Proti němu se postaví pětatřicetiletý venezuelský válečník Pedro Martinez (11-2-0, 5 KO). V akci uvidíme i bronzového medailistu z olympijských her v Riu Mohammeda Rabiiho (9-0-0, 5 KO), kterého prověří zkušený Mexičan Jesus Gurrola (27-14-3, 14 KO). O uvolněný evropský pás WBO v těžké váze se utká neporažený domácí borec Erik Pfeifer (6-0-0, 4 KO) se zkušeným dvaačtyřicetiletým bosenským borcem Adnanem Redzovičem (21-3-0, 9 KO). O mládežnické titulu WBC,IBF a WBO křížové váhy si to rozdá neporažený albánský talent Juergen Uldedaj (11-0-0, 2 KO) s americkým mladíkem Joe Jonesem (11-1-0, 8 KO). A nesmíme zapomenout ani na brněnského válečníka a bývalého českého šampiona křížové váhy Davida Vicenu (12-26-2, 8 KO), který otestuje pětadvacetiletý domácí talent Romana Fresse (8-0-0, 4 KO).