Floyd Mayweather potvrdil, že se k profesionálnímu boxu již nikdy nevrátí!

Jeden z nejlepších boxerů všech dob Floyd „Money“ Mayweather (50-0-0, 27 KO) uvedl v rozhovoru pro Reuters, že i přes veškeré fámy se již do profesionální boxu nikdy nevrátí. Avšak hvězdného Američana by jsme měli nadále vídat v exhibičních soubojích!

Dvaačtyřicetiletý Američan Floyd Mayweather definitivně utnul spekulace o možném návratu k profesionálnímu boxu. Šampion pěti váhových kategorií a jedna z největších legend rohovnického sportu se naposledy objevila v ringu 26.8.2017, kdy v desátém kole zničila hvězdu MMA Conora McGregora. „Musíte znát své limity a vědět, kdy odejít. Byl jsem na vrcholu, ale už se nikdy nevrátím. Víte, box není zábava, je to brutální sport. Několik nedávných úmrtí jen dokazuje, že musíte hlavně myslet na své zdraví, které máte jen jedno.“ – Prozradil Mayweather a v tomto ohledu je potřeba s ním naprosto souhlasit.

„Chci v boxu zůstat a tak souhlasím pouze s exhibičními souboji, které jsou vypsány na málo kol. Dělám to pro zábavu a samozřejmě pro peníze. Exhibiční souboj je také jediná možnost, jak mě můžete ještě někdy vidět s Mannym Pacquiaem v ringu. On však musí s těmito podmínkami souhlasit.“ – Dokončil své povídání hvězdný Američan. Uvidíme tedy jestli legendární Filipínec někdy přistoupí na typ tohoto souboje. Nyní však Pacquiao figuruje jako šampion WBA welterové váhy a podobné souboje nemá zapotřebí, ale kdo ví, možná po ukončení kariéry jej nějaký ten balík dolarů přesvědčí.