Floyd Mayweather: Nekritizujte Deontaye Wildera za jeden nepovedený duel!

Bývalý šampion pěti váhových kategorií Floyd „Money“ Mayweather (50-0-0, 27 KO) se zastal svého krajana a bývalého šampiona WBC těžké váhy Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO).

Bývalý šampion pěti váhových kategorií a nejbohatší muž v historii profesionálního boxu Floyd Mayweather byl jedním z prvních, kdo se zastal svého krajana a bývalého šampiona WBC těžké váhy Deontaye Wilder po únorové porážce z rukou britského obra Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO). Jenže kritika se na obávaného knockoutéra královské kategorie valí dál a americká legenda opět přispěchala, aby se svého krajana zastala. „Jeden nepovedený duel rozhodně nic neznamená. Pokud by se vše točilo kolem jednoho zápasu, tak jsem se mohl utkat jen s Mannym Pacquiaem a žít z té výhry na věky. Tak to ale nechodí. Tohle je box. Sport, který je neúprosný. Jednou jste nahoře a podruhé zase dole. Žádný bojovník není neporazitelný.“

Mayweather věří, že trilogie mezi čtyřiatřicetiletým Američanem a o tři roky mladším Britem může mít úplně jiný průběh, než jejich odveta. „Dívejte, v tomto sportu je všechno možné. Deontay byl na samotném vrcholu, držel titul mistra světa a všichni jej milovali. Najednou prohrál a všichni jej nenávidí. Takhle se fanoušci ale nemůžou chovat. Nemůžete někoho hodit přes palubu jen proto, že se mu nepovedl jeden souboj. Tyson Fury mohl prohrát hned ten první duel. Dvakrát se dostal na podlahu ringu, ale poučil se ze svých chyb a odvetu jasně opanoval. To stejné může předvést Wilder. Kdokoliv může porazit kohokoliv a naopak. Pokud tedy nejste já, protože já nikdy neprohrávám.“ – Zakončil svým klasickým způsobem rodák z Grand Rapids.