Florida zažije velký galavečer stáje Matchroom Boxing. Noc tří šampionů jde zde!

Již ze čtvrtka na pátek budou fanoušci svědky velkého galavečeru v Miami na Floridě, kde se představí tři šampioni. Ve hře pak budou pásy IBF super pérové váhy, WBA a IBF super bantamové váhy a WBO střední váhy.

Daniel „DannyTheBabyFacedAssassin“ Roman (27-2-1, 10 KO) vs. Murodjon „MJ“ Akhmadaliev (7-0-0, 6 KO) – Murodjon Akhmadaliev má nakročeno k zápisu do historických tabulek. Teprve pětadvacetiletý boxer může totiž vyrovnat rekord Leona Spinkse a stát se v již osmém profesionálním souboji šampionem dvou nejprestižnějších organizací. Navíc by se stal také prvním Uzbekem, jenž držel dva světové pásy najednou. „Lezl jsem na tento vrchol sedmnáct let. Dřel jsem v tělocvičně dvakrát denně každý den. Měl jsem zlomené zápěstí, prsty, nos. Chodil jsem domů s tržnými ranami a zkrvaveným obličejem, ale vyplatilo se to. Všechno jsem obětoval tomuto souboji.“ – Hlásí odhodlaně Akhmadaliev. Jenže proti němu bude stát zkušený šampion WBA a IBF Daniel Roman, který neprohrál od roku 2013 a v posledních letech školil opravdu velká jména.

Demetrius „Boo Boo“ Andrade (28-0-0, 17 KO) vs. Luke Keeler (17-2-1, 5 KO) – Aktuální světová sedmička a šampion WBO střední váhy Demetrius Andrade má před sebou třetí obhajobu pásu, ale jeho soupeř je velkým zklamáním. Místo velkých soubojů s Golovkinem, Alvarezem, nebo Charlem, vyfasoval neznámého dvaatřicetiletého irského bojovníka a světovou osmadvacítku Luka Keelera. Jenže rodák z Dublinu nehodlá dát kůži lacino. „Všichni, co s ním stáli v ringu, jej moc respektovali. Já však jdu vyhrát a vytrhnout mu ten pás z rukou. On už si vesele mluví o souboji s Charlem, ale to je hodně riskantní myšlení. Jsem pro něj jen překážkou. Nemám skvělý rekord a mám v něm pár proher, takže si myslí, že mě může přehlížet. Jenže já dostal lístek do loterie. Nikdo ode mě nic neočekává. Můžu jen překvapit.“ – Rozpovídal se Keeler, jenž hodlá šokovat Miami a celý svět.

Tevin „American Idol“ Farmer (30-4-1, 6 KO) vs. Joseph „Jo Jo“ Diaz (30-1-0, 15 KO) – Největší duel večera však přinese střet šampiona IBF a světové sedmičky super pérové váhy Tevina Farmera s bývalým šampionem pérové váhy a aktuální jedenáctkou super pérové váhy Josephem Diazem. Oba borci jsou odhodlaní vyhrát a oba borci jsou připraveni nechat v ringu maximum. „Farmer si mohl vybrat lehčí souboj, ale chce dokázat sobě i kritikům, že je nejlepší v naší divizi, ale to stejné chci dokázat i já. Namluvil o mě hodně špatných věci a já se nemůžu dočkat, až mu zavřu hubu.“ – Prohlásil před duelem Diaz. Šampion však chce pokračovat ve spanilé jízdě s titulem kolem pasu. „Moje plány pro rok 2020 jsou stejné, jako ty v roce 2019. Nikdo se mnou nechce bojovat. Elita se vyhýbá vzájemným střetům a vybírají si jen lehké souboje, takže mě nezbývá nic jiného, než čekat, co přede mne promotér předhodí a pokračovat ve své práci zápas od zápasu.“