Finále WBSS v bantamové váze mezi Inouem a Donairem se odehraje v Tokiu!

Japonský samuraj Naoya „Monster“ Inoue (18-0-0, 16 KO) se střetne s legendárním filipínským „Bleskem“, Nonitem Donairem (40-5-0, 26 KO) na domácí půdě ve slavné Saitama Aréně.

Oba bojovníci bantamové váhy se dostali až do finále prestižní boxerské ligy mistrů WBSS. Šestadvacetiletý rodák z Yokohamy předvedl famózní jízdu celým turnajem, když své dva soupeře zdolal ve třech kolech. To by nebylo ještě nic až tak zvláštního, jenže Payano byl bývalým šampionem WBA a Rodriguez dokonce úřadujícím šampionem IBF. To už je celkem impozantní, když sfouknete dva šampiony ve třech kolech. O deset let starší Donaire měl i celkem štěstí v turnaji. Jeho čtvrtfinálový soupeř, Ryan Burnett, si ve čtvrtém kole zranil záda a musel ze souboje odstoupit. Následně se měl „The Filipino Flash“ střetnout s jihoafrickým přízrakem Zolanim Tetem, ale i ten se zranil a tak jej musel zastoupit náhradník v podobě průměrného Američana, Stephona Younga. Ten se sice snažil, ale i tak se z ringu poroučel v šestém dějství.

Nyní je tedy na řadě finále, které se odehraje na japonské půdě 7.11.2019. „Trofej Muhammada Aliho a nejlepší boxerská soutěž dorazí do země vycházejícího slunce, aby zde předvedla tu nejlepší podívanou. Inoue ukázal, proč se mu říká monstrum. Je to hříčka přírody a jeho výkony jsou zkrátka jak z jiné planety. Donaire je legenda, která ukázala nádherný knockout v semifinále a stále hledá kvalitní soupeře na konci své kariéry. Nemohu se dočkat, až zjistíme, kde z těchto válečníků je lepší a kdo nakonec zvedne trofej nad svoji hlavu.“ – Rozpovídal se Kalle Sauerland.