Filip Hrgovič se střetne s Jerrym Forrestem 17.4.2020 na galavečeru v Oxon Hill

Aktuální světová patnáctka a chorvatská jednička těžké váhy Filip „El Animal“ Hrgovič (10-0-0, 8 KO) se vrátí do ringu 17.4.2020 na galavečeru v Oxon Hill. Jeho soupeřem se stane světová třiadevadesátka Jerry „Slugger“ Forrest (26-3-0, 20 KO).

Původně se měl Jerry Forrest stát soupeřem bývalého světového šampiona křížové váhy Murata „Iron“ Gassieva (26-1-0, 19 KO) při debutu v těžké váze. Šestadvacetiletý Rus se však nepohodl se stájí Matchroom Boxing a neshody byly dokonce tak velké, že se rodák z Vladikavkazu rozhodl přesunout k ruským promotérům a jeho další působení v profesionálním boxu je ve hvězdách. Jednatřicetiletý Američan však nezůstal dlouho bez soupeře. 17.4.2020 se totiž střetne s chorvatským hrdinou Filipem Hrgovičem na velkém galavečeru v Oxon Hill.

Forrest je sice neznámým borcem, ale za minulý rok stihl neuvěřitelných šest bitev a z toho pět skončilo jeho vítězstvím. Velice těsnou prohru na body pak zapsal s o pět let mladším krajanem Jermainem Franklinem (20-0-0, 13 KO), který minulý rok také porazil našeho českého válečníka Pavla Šoura.

Sedmadvacetiletý Hrgovič zatím v profesionálním ringu neochutnal hořkost porážky a v minulém roce si zapsal hned tři vítězství před limitem. Z ringu postupně vyprovodil Gregory Corbina, Mario Herediu a Erica Molinu. Rodák ze Záhřebu se také netají tím, že by se chtěl pokusit kvalifikovat na olympijské hry, které se budou konat letos v Tokiu.