Fanoušci těžké váhy se mohou těšit. Zlatý „La Conquête“ bude brzy zpět!

Další obrovský favorit na titulové souboje v těžké váze je zpět. Tony „La Conquête“ Yoka (5-0-0, 4 KO), si postupně odpykal trest za neposkytnutí lokace při dopingových kontrolách a 13.7.2019 by měl být zpět v ringu.

Amatérský přemožitel Filipa Hrgoviče, Joe Joyce, nebo Ivana Dychka se vrací do ringu. Kariéru sedmadvacetiletého Francouze, který ovládl olympijské hry v Riu de Janeiru totiž přibrzdila dopingová kauza. Ne snad, že by Yoka dopoval, ale nenahlásil svoji lokaci dopingovým komisařům a tak vyfasoval roční stopku, jenž mu brzy vyprší. Aktuální světová dvaasedmdesátka by se měla objevit v ringu 13.7.2019 v rodné Paříži.

Tony Yoka

Jméno jeho soupeře vás nejspíše zvedne ze židlí, jelikož jde o světoznámého surinamského válečníka, Tyrona „King of the Ring“ Sponga (13-0-0, 12 KO). Kdo se zajímá o bojové sporty, jako celek, tak jistě zná jméno tohoto borce narozeného v Paramaribu, dlouhodobě žijícího v Miami a reprezentující Nizozemí. Třiatřicetiletý borec postupně prošel kickboxem, kde zapsal neuvěřitelný rekord (91-7-1, 60 KO) a porazil hvězdy jako je Melvin Manhoef, Remy Bonjaski, Peter Aerts, či náš Ondřej Hutník.

Jeden sport mu byl málo a tak v roce 2012 začala dělat i MMA, kde zvítězil ve dvou zápasech pod organizací WSOF. Následně se měl utkat s Jakem Heunem (Američan, který prohrál v rámci Rizin FF s naším bojovníkem Jiřím „Denisou“ Procházkem), ale na tento souboj již nedošlo. Spong si totiž na turnaji Glory 15 v Istanbulu ošklivě zlomil nohu o Gökhana Sakiho a musel dát sbohem MMA i Kickboxu. V roce 2015 se rozhodl pro debut v profesionálním boxu, ve kterém ještě nezaváhal. Uvidíme tedy jestli si dvoumetrový Yoka poradí s tímto pořízkem, nebo Spong nastartuje kariéru profesionálního boxera na plno. Sílu i zkušenosti na to jistě má.