Fanoušci profesionálního boxu se mohou těšit na nabitý rok 2020! Co nás čeká a nemine?

Rok 2020 rozhodně odstartuje ve velkém stylu. Pojďme se nyní společně podívat na bitvy, které nás začátkem nového roku čekají a určitě se máme na co těšit.

Claressa „T-Rex“ Shields (9-0-0, 2 KO) vs. Ivana Habazin (20-3-0, 7 KO) – Již 10.1.2020 se v Atlantic city dočkáme zajímavé ženské bitvy o dva uvolněné pásy super welterové váhy. Aktuální královna střední váhy Claressa Shields si to rozdá s bývalou šampionkou dvou váhových kategorií Ivanou Habazin. Pokud čtyřiadvacetiletá Američanka dotáhne souboj do vítězného konce, pak se v deseti profesionálních duelech stane šampionkou třetí váhové kategorie.

Jose Carlos Ramirez (25-0-0, 17 KO) vs. Viktor „The Iceman“ Postol (31-2-0, 12 KO) – 2.2.2020 se neporažený šampion super lehké váhy Jose Ramirez postaví k obhajobě pásů WBC a WBO. Jeho soupeřem se na čínské půdě stane zkušený bývalý šampion této váhy a aktuální světová čtyřka Viktor Postol. Profesionálnímu boxu se pomalu ale jistě otevírá nový trh v bohaté Číně. K tomuto souboji se totiž ještě zřejmě přidá i střet aktuálního šampiona WBC a IBF polotěžké váhy Artura Beterbieva, jenž rovněž zavítá na čínskou půdu k duelu s Fanlong Mengem.

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-0-1, 41 KO) vs. Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) – 22.2.2020 v Las Vegas dojde na hodně očekávanou odvetu a asi jeden z nejsledovanějších duelů roku 2020. Šampion WBC těžké váhy Deontay Wilder bude hájit svůj pás proti bývalému světovému šampionovi Tysonovi Furymu. První souboj skončil kontroverzní remízou a oba obři chtějí jednoznačně ukázat, kdo je na pískovišti nejtěžší váhové kategorie tím nejlepším mužem. S ohledem na jejich prohlášení v posledních dnech se můžeme těšit na opravdu vyhecovanou řež, která by nemusela dojít do úplného konce.

Gary Allen „Mr.“ Russell Jr. (30-1-0, 18 KO) vs. Tugstsogt „King Tug“ Nyambayar (11-0-0, 9 KO) – 8.2.2020 se do akce vrátí i šampion WBC pérové váhy Gary Russell. Aktuální světová dvojka narazí ve své páté obhajobě pásu na šampiona IBO a aktuální světovou šestku Tugstsogta Nyambayara. Sedmadvacetiletý mongolský válečník rozhodně nebude žádným snadným soustem. Vždyť v jedenácti profesionálních duelech ještě neprohrál a devět duelů pak ukončil před limitem. Navíc v posledním zápase skvěle přestřílel zkušenou světovou desítku Claudia Morena.