Face To Face: Fury vs Wilder 3!

Tyson Fury a Deontay Wilder se střetli tváří v tvář na noční tiskové konferenci k jejich třetí vzájemné bitvě o světový titul organizace WBC! Galerie a video v článku!

24.7.2021 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Těžká váha
Tyson Fury vs Deontay Wilder 3

Neporažená britská a světová jednička Tyson FURY (30-0-1, 21 KO) a americká jednička a světová trojka “The Bronze Bomber” Deontay WILDER (42-1-1, 41 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Úřadující šampión Tyson Fury a bývalý mistr světa Deontay Wilder se poprvé utkali v prosinci 2018 a zápas skončil velmi spornou remízou. Fury byl sice dvakrát v počítání, ale většinu zápasu byl lepším v ringu.

Loni v únoru se konala odveta. Tyson Fury neponechal nic náhodě a postupně Wildera demoloval, což vyústilo v sedmém kole, kdy Wilderova rohu přilétl ručník a ringový Kenny Bayless zápas ukončil.

Fury tak získal světový titul organizace WBC, který měl Wilder v držení od roku 2015, kdy porazil rodáka z Haiti Bermane Stiverna. Následovat měl třetí zápas, ale k dohodě nedošlo, protože se Wilder vyhýbal komunikaci a smlouva skončila.

Ukončení kontraktu dal následně Wilder k soudu a získal tím čas. V pondělí 17. května soudní arbitráž vydala verdikt, že Wilder má právo na třetí vzájemný duel a musí se konat nejpozději do poloviny září. Promotéři Furyho Bob Arum a Frank Warren se snažily Wildera ze smlouvy vyplatit, ale ten všechny nabídky odmítl a třetí zápas se tak bude konat 24. července.

Rozdělení zisků bylo stanoveno v poměru 60:40. Tyson Fury si zajistil většinový příjem díky vítězství ve druhém zápasu. Titulová bitva se bude konat v lasvegaské T-Mobile aréně, která pojme pro tento duel rovných 20 tisíc fanoušků. Loňská odveta, která se konala ve slavné MGM Grand vydělala na vstupném a prodeji PPV celkem 16 miliónů dolarů. Promotéři očekávají, že uzavření trilogie mezi oběma boxery bude ještě sledovanější.