Face To Face: Davis vs Barrios o titul WBA!

Neporažení američtí světový šampióni Gervonta Davis a Mario Barrios se utkají 26. června o titul WBA v super lehké váze! Galerie a video z tiskové konference v článku!

26.6.2021 – State Farm Arena, Atlanta, USA
Super lehká váha
Gervonta Davis vs Mario Barrios

Neporažená americká a světová dvojka lehké váhy „Tank“ Gervonta DAVIS (24-0-0, 23 KO) a  neporažená americká šestka a světová jedenáctka super lehké váhy „El Azteca“ Mario BARRIOS (26-0-0, 17 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA!

Šestadvacetiletý Mario Barrios získal v září 2019 světový titul WBA v super lehké váze, když ve dvanáctikolové bitvě Uzbeka Batyra Akhmedova. Pás následně loni v říjnu obhájil, když na galavečeru v San Antoniu knockoutoval v šestém kole krajana Ryana Karla.

Nyní ho čeká druhá obhajoba a do cesty se mu postaví šampión třech váhových kategorií, také šestadvacetiletý Gervonta Davis. Ten získal světový titul v super pérové váze již v lednu 2017, když v sedmém kole ukončil Portoričana Jose Pedrazu.

V prosinci 2019 dokázal po přesunu do lehké váhy získat pás WBA, když s přehledem na body porazil kubánského boxera Yuriorkise Gambou. Loni v říjnu se postavil k titulové bitvě o pásy dvou váhových kategorií. Obhajoval pás WBA v lehké váze a proti němu se postavil šampión super pérové váhy Leo Santa Cruz. Gervonta Davis v ostře sledovaném duelu Cruze knockoutoval v šestém kole.

Nyní Davis dostal chuť na šampióna super lehké váhy a v případě výhry by se stal světovým šampiónem již ve čtvrté váhové divizi. Zápas bude vysílat americká televizní stanice Showtime.