Face to Face: Arreola vs Augustin!

Již zítra se můžeme na velmi zajímavý souboj v těžké váze. V ringu se utkají veterán Chris Arreola a 31 letý Jean Pierre Augustin! Video z tiskovky a galerie střetnutí tváří v tvář!

16.3.2019 – AT&T Stadium, Arlington, USA
Těžká váha
Chris Arreola vs Jean Pierre Augustin
Americká šestnáctka „The Nightmare“ Chris ARREOLA (37-5-1, 32 KO) a neporažený rodák z Haiti Jean Pierre AUGUSTIN (17-0-1, 12 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

v americkém Arlingtonu půjde Cristobalu Arreolovi o všechno. V sázce bude jeho celá kariéra a hlavně možný návrat mezi elitu těžké váhy, po kterém on sám moc touží. Povede se „Noční Můře“ návrat v osmatřiceti letech?

Chrise jako malého přivedl k boxu Julio César Chávez, jedna z největších ikon boxu a jelikož se Arreola narodil mexickým rodičů a měl tetu hned vedle domu Cháveze byla ruka skoro v rukávu. „Měl jsem možnost navštívit několikrát jeho dům a mohl jsem sledovat, jak trénuje.“ – Popisuje svoje vzpomínky jeden z nejsympatičtějších bitkařů těžké váhy. Bohužel on sám nikdy nedosáhl na světový titul, což ho dodnes hodně mrzí. V první šanci na titul musel spolknout hořkou pilulku v podobě hrozivého výprasku od fenomenálního Vitalie Klitschka.

Následně nečekaně padl s Tomaszem Adamkem, ovšem hodně těsně. O dva roky později neuspěl ani v bitvě o stříbrný titul WBC, kdy jej dokázal poslat na zem a následně porazit na body haitský válečník Bermane Stiverne. Už to vypadalo, že Arreola na titul WBC může zkrátka zapomenout. Jenže takzvaný trn z paty mu vytáhl sám Vitali Klitschko, který ukončil svoji dlouhou, bohatou kariéru a uvolnil titul WBC. Sama organizace pak vyhlásila odvetu o uvolněný titul, ale opět slavil Stiverne. Tentokrát jednoznačněji, již v šestém kole.Od druhé porážky ze Stivernem začalo pro Arreolu období temna. „Noční Můra“ přibrala deset kilo a natrápila se z průměrným Curtisem Harperem na body, remizovala s Fredem Kassim a vrcholem všeho bylo bídné vítězství nad Travisem Kauffmanem, které se ještě kvůli Chrisovu pozitivnímu testu na marihuanu muselo vyhlásit, jako No Contest. Přesto vše dostal ještě jednu šanci na titul s držitelem pásu Deontayem Wilderem. „Bronzový Bombarďák“ do Arreoly vystřílel vše, co měl. Poslal ho na podlahu ringu, zlomil si o něj ruku, utrhl si biceps, ale ani přesto nedokázal odolného soupeře knockoutovat. Ukončit duel musel až Jack Reiss v přestávce mezi osmým a devátým kolem.

Kdekdo už nad Američanem z hispánskými kořeny zlomil hůl, ale on sám ne. Arreola je totiž jako opar. Vyléčíte ho, zbavíte se ho, ale on se stejně vrátí. Po porážce s Wilderem si dal dva a půl roku dovolené, aby se opět vrátil. V minulém roce zdolal Maurenza Smitha a nyní si brousí zuby na neporaženého Augustina, který by jej mohl vystřelit opět mezi elitu. „Právě teď se moje kariéra především o tom, abych zanechal odkaz. Nejde mi už o peníze. Mám peníze rád, ale už jsem zabezpečený. Pokračuji, abych zanechal odkaz. Chci zanechat stopu v historii boxu a chci titul. Jsem nyní psychicky odolnější. Jsem v ringu uvolněnější a vím, jak pracovat, abych dosáhl vítězství. Nyní budu bojovat s levákem, což je o hodně obtížnější, než si zvyknete na opačný styl boje. Prvních pár kol si musím zvyknout a pak už to bude dobré.“ – Prohlásil Arreola před sobotním duelem.