Fabiana Bytyqi obhájila pás kontroverzní remízou!

Mezi jeden z hlavních duelů ústeckého galavečera Boxing Live 2019 v ústecké Slunetě patřil i souboj o titul mistryně světa WBC v atomové váze, který patří české boxerce Fabianě Bytyqi (14-0-1, 5 KO). Ovšem mexická boxerka Maria Soledad Vargas (12-3-1, 3 KO) nebyla daleko od šokování domácích fanoušků.

Mexická boxerka se zdála být dobře naladěná už od příletu do České republiky a úsměv na tváři jí provázel i po čas celého souboje, ve kterém rozhodně překvapila. I když byla třiadvacetiletá tuzemská hvězda hnána dopředu potleskem celé haly, byla to právě o čtyři roky starší Mexičanka, která se neustále tlačila vpřed a snažila se udělat maximum pro své vítězství. Bytyqi se snažila, kontrovala, snažila se přebírat kombinace soupeřky, ovšem působila hodně zaskočeným dojmem a první polovina duelu byla jasně ve prospěch Vargasové. Ani trenér Konečný nebyl příliš spokojený s průběhem souboje a v rohu se snažil „Andělskou pěst“ nastartovat. „Jsem spocenej, jak pi*a a co teprve ty že?“ – Pobavil trenér v přestávce.

Světová osmnáctka a česká jednička duel nezabalila, byť v posledních kolech již na ni byla vidět frustrace. Rvala se, jako opravdový český lev až do konce duelu a nutno dodat, že druhá polovina duelu již byla vyrovnanější. I tak bodový verdikt rozhodčích 97:96 (Bytyqi), 95:95 a 93:98 (Vargas) byl hodně přísný pro mexickou válečnici. „Remíza a šampionkou WBC zůstává Fabiana Bytyqi!“ – Zahlásil komentátor večera. Naše redakce Proboxing.cz měla nabodováno 96:94 pro Mexičanku. „Mám smíšené pocity. Mrzí mě, že jsem to nedotáhla do vítězného konce, ale je to pro mě dobré k zamyšlení do budoucna.“ – Prohlásila česká bojovnice po duelu. Na pořadu dne bude nejspíše odveta, kterou chce i sama šampionka.