Fabiana Bytyqi bude v Kosovu obhajovat pás WBC!

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez CorzoNejlepší česká boxerka napříč vahami Fabiana Bytyqi má před sebou třetí obhajobu světového titul WBC. Již tento pátek vyzve mexickou boxerku Elizabeth Lopez Corzo!

29.7.2022 – Palestra “Bill Clinton”, Ferizaj, Kosovo
Atomová váha
Fabiana Bytyqi 🇨🇿🆚🇲🇽 Elizabeth Lopez Corzo

Neporažená česká jednička a světová šestka „Andělská tvář“ Fabiana BYTYQI (19-0-1, 5 KO) a mexická dvojka a světová sedmička „Veneno“ Elizabeth Lope CORZO (10-4-4, 1 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Šestadvacetiletá česká boxerka získala světový titul WBC v září 2018 na domácím galavečeru v Ústí nad Labem, kde jasně vybodovala britskou reprezentantku Denise Castle. V dubnu 2019 titul poprvé obhájila když ve vyrovnaný duel s s mexickou boxerkou Marií Vargas skončil remízou.

Téhož roku v listopadu na galavečeru v Kladně obhajovávala titul podruhé a tentokrát si připsala těsné bodové vítězství nad skvělou Anou Arrazolou z Mexika. Následně ovládla čtyři netitulové bitvy a nyní ji tak čeká obhajoba číslo tři a do cesty se ji postaví mexická dvojka Elizabeth Lopez Corzo.

Třicetiletá Corzo držela v minulosti menší tituly organizace WBC v lehké muší váze. Loni v prosinci vyzvala dlouholetou světovou šampiónku minimální váhy z Kostariky Yokastu Valle. Corzo však na šampiónku nestačila a prohrála jasně na body.

Fabiana Bytyqi