EXKLUZIVNĚ: Chagaev vs Oquendo opět o titul?!

Ruslan Chagaev vs Fres OquendoRuslan Chagaev vlastní „regulérní“ titul WBA v těžké váze, nyní mu soud nařídil odvetu s Fresem Oquendem!

Těžká váha
Šampión organizace WBA – Uzbek „White Tyson“ Ruslan CHAGAEV (33-2-1, 20 KO) se opět střetne s Američanem Fresem OQUENDEM (37-8-0, 24 KO) o titul WBA!

Chagaev a Oquendo se o uvolněný titul po Alexanderovi Povetkinovi utkali loni v červenci. Titul získal výhrou na body 115:113, 115:113 a 114:114 právě Uzbek.
Proč se odvetou zaobíral soudní dvůr? Oquendo měl před zápasem zdravotní a rodinné problémy a nemohl se na zápas plně připravovat a proto se již před zápasem obě strany dohodli, že to bude vlastně dvojzápas ať skončí jakkoli, tak bude odveta. Oquendo nechtěl zápas rušit, aby nezklamal své fanoušky.
Jenže Chagaev po výhře a zisku titulu o odvetě nechtěl ani slyšet (Ani se nedivíme, jeho výkon byl tragickej a byl rád, že vůbec vyhrál).
Oquendo si to nenechal líbit a celou záležitost dal k soudu a ten mu dal včera zapravdu a nařídil: „Ruslan Chagaev nemůže obhajovat svůj světový titul s nikým jiným než s Fresem Oquendem. Pokud se s ním neutká, tak mu bude titul odebrán“
Oquendo je samozřejmě s verdiktem spokojen, jak je ovšem spokojena proti strana nevíme, neboť se zatím nikde nevyjádřila.

Celý titulový zápas – Ruslan Chagaev vs Fres Oquendo 6.7.2014 ⇓