Ewa Piatkowska přišla o titul WBC. O ten si to o víkendu rozdá Shileds s Habazin!

Již o tomto víkendu se vrátí do ringu královna střední váhy a šampionka WBC, WBA, WBO a IBF, Claressa „T-Rex“ Shields (9-0-0, 2 KO), ale tentokrát půjde o váhovou kategorii níže, kde se o dva uvolněné pásy WBC a WBO střetne s Ivanou Habazin (20-3-0, 7 KO).

Ještě včera byl souboj mezi chorvatskou princeznou Ivanou Habazin a královnou střední váhy Claressou Shileds vypsán pouze o titul WBO a diamantový pás WBC. Jenže po dnešku je vše jinak a původní majitelka zlato-zeleného pásu Ewa Piatkowska o svůj titul titul přišla. „O můj pás se o víkendu utkají Claressa Shields s Ivanou Habazin. Pás se musí obhajovat každého půl roku a já naposledy o něj bojovala v listopadu minulého roku, takže matematika je jednoduchá.“ – Rozpovídala pětatřicetiletá polská rodačka z Radomu.

„Dostala jsem nabídku bojovat o prozatímní titul, ale s moji současnou váhou to není dobrý nápad.“ – Dokončila své povídání bojovnice s přezdívkou „Tigress“. Souboj o dočasný titul mistryně světa WBC tedy nakonec dostala možnost vybojovat skotská válečnice Hannah Rankin (7-3-0, 1 KO). Každopádně čtyřiadvacetiletá Shields si kráčí pro další úspěch. Dvakrát získala zlatou olympijskou medaili, ve čtvrtém souboji kariéry se stala šampionkou super střední váhy, v devíti soubojích sjednotila střední váhu a nyní jde úřadovat do super welterové váhy. Hodně zajímavá cesta zřejmě budoucí nejlepší bojovnice napříč všemi vahami.